Meghan i Harry nie pojawili się na uroczystości u królowej! Powód? Harry nie miał uprawnień!

Księżna Meghan w granatowej sukience i kapeluszu i książę Harry w mundurze
Fotografia: Gareth Fuller/Press Association/East News

Rodzina królewska wzięła ostatnio udział w obchodach Orderu Podwiązki. Okazuje się, że zabrakło na nich Meghan i Harry'ego! Co się stało, że się nie pojawili?

Księżna Meghan wróciła niedawno z urlopu macierzyńskiego. Wraz z Harrym wzięli udział w uroczystościach związanych z urodzinami królowej Elżbiety. Ostatnio jednak odbyły się oficjalne obchody Orderu Podwiązki. Jest to jeden z najważniejszych dni dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Na zamku w Windsorze królowa Elżbieta spotkała się z koronowanymi głowami innych krajów, m.in. Hiszpanii i Holandii. Na uroczystościach byli obecni także księżna Kate i książę William. Zabrakło jednak Meghan i Harry'ego. Co się stało?

Zobacz także: Meghan na urodzinach królowej Elżbiety skradła show! To pierwsze oficjalne wyjście księżnej od porodu

Meghan i Harry nie byli obecni na obchodach Orderu Podwiązki

Uroczystości Orderu Podwiązki co roku są bardzo podniosłe i eleganckie. Książę William wystąpił u boku swojego ojca, księcia Karola, w specjalnej szacie. Z boku kibicowała mu żona księżna Kate. Nigdzie jednak nie dostrzegliśmy Meghan i Harry'ego.

Okazuje się, że książęta Sussex nie byli na uroczystościach nie dlatego, że Meghan musiała zająć się Archiem. Okazuje się, że to książę Harry nie ma uprawnień, żeby brać udział w obchodach Orderu Podwiązki

O nadaniu orderu decyduje monarcha. Królowa Elżbieta najwidoczniej nie chciała uhonorować nim swojego wnuka. Być może zmieni się to w przyszłości, gdy książę Karol zasiądzie na tronie. Jak na razie dzieci Kate i Williama przesunęły swojego wujka w hierarchii jeszcze niżej.

Zobacz także: Meghan Markle zostanie gościnną redaktorką naczelną "Vogue'a"! Anna Wintour jest wściekła!

Znasz rodzinę królewską i jej zwyczaje? Sprawdź się w naszym quizie!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów