Meghan i Harry w ogniu krytyki po ogłoszeniu decyzji o odejściu z dworu. "Oddacie nam miliony funtów?"

Zuzanna Morska 09.01.2020
Księżna Meghan i książę Harry
Fotografia: instagram.com/sussexroyal

Fani brytyjskiej rodziny królewskiej nie mogą uwierzyć w decyzję, którą podjęli księżna i książę Sussexu. W mediach społecznościowych zawrzało.

8 stycznia 2020 roku zostanie zapamiętany przez obserwatorów brytyjskiej rodziny królewskiej na zawsze. To właśnie tego dnia księżna Meghan i książę Harry ogłosili, że zamierzają "wycofać się z dworu królewskiego" i zacząć być finansowo niezależnym.

Teraz na jaw wychodzą szczegóły podjęcia tej decyzji. Okazuje się, że żal do Meghan i Harry'ego ma nie tylko królowa Elżbieta, która podobno o niczym wcześniej nie wiedziała, ale też fani rodziny. Zobaczcie, dlaczego.

Meghan i Harry krytykowani za odejście z dworu

Księżna Meghan i książę Harry zamieścili w sieci oświadczenie, w którym wyznali, że zrzekają się "wysokich funkcji" w rodzinie królewskiej. Dodali też, że decyzja ta jest poparta wieloma miesiącami rozmów i przemyśleń. Para książęca dodała też, że zamierza być niezależna finansowo i chce dzielić swoje życie między Wielką Brytanię a Amerykę Północną.

Jak można było się domyślić, decyzja Meghan i Harry'ego nie wszystkim się spodobała. Przede wszystkim zaskoczyła podobno samą królową - okazuje się, że monarchini dowiedziała się o wszystkim z oświadczenia.

Niezadowoleni są też Brytyjczycy. Kibicowali oni małżeństwu i nie rozumieją, skąd taka decyzja. Dlatego też pod oświadczeniem Meghan i Harry'ego pojawiło się wiele komentarzy oburzonych fanów rodziny królewskiej.

Oddacie nam miliony funtów za wasze podróże i dom?

Jakoś pieniędzy naszych podatników nie było wam tak ciężko wydawać.

Skandal - piszą.

Zgadzacie się z tymi opiniami?

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie.

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów