Meghan Markle złamała zasady etykiety? Takich rzeczy nie wolno robić członkom rodziny królewskiej

Katarzyna Leszczyńska 06.03.2018
Meghan Markle i księżna Kate
Fotografia: EAST NEWS

Przyszła żona księcia Harry'ego przyzwyczajona jest do tego, że głośno mówi o swoich poglądach. Ostatnio zdecydowała się na to. Takie zachowanie nie przystoi jednak członkom rodziny królewskiej.

W rodzinie królewskiej protokół jest najważniejszym dokumentem, który określa zasady działalności całego dworu. Są takie rzeczy, których po prostu nie wypada robić członkom brytyjskiej monarchii. Chyba, że chcą się narazić na wrogość królowej Elżbiety II, która zawsze stoi na straży przestrzegania etykiety. Ostatnio wpadkę w tej kwestii zaliczyła przyszła żona księcia Harry’ego, Meghan Markle.

Zobacz także: Ciężarna księżna Kate zrobiła sobie tatuaż. Czy pozwala na to etykieta?

Meghan Markle, do czasu aż ogłoszono jej zaręczyny z Harrym, znana była szerszej publiczności głównie ze swojej roli w serialu „W garniturach”. W związku z tym, że jest aktorką, swobodnie czuje się w towarzystwie fotoreporterów, co nie zawsze podoba się księżnej Kate. Ostatnio zdecydowała się również poprzeć aktorki solidaryzujące się z ofiarami molestowania w show-biznesie. Okazuje się, że członkom rodziny królewskiej nie wolno robić takich rzeczy.

Meghan Markle popiera MeToo

Meghan Markle dość często udziela się charytatywnie i wspiera różne ważna akcje. Ostatnio postanowiła dać swoje poparcie dla ruchu Time’s Up oraz akcji MeToo. To spotkało się z ogromnym zdziwieniem ze strony wszystkich fanów brytyjskiej rodziny królewskiej, ponieważ do tej pory żaden z jej członków, nawet księżna Kate, nie określał swojego zdania na ten temat.

Myślę, że właśnie teraz, w czasie gdy ruszyło tak wiele kampanii, mam na myśli MeToo i Time’s Up, nie ma lepszego momentu, by nadal wzmacniać kobiety i zapewnić im wsparcie. (…) Często słyszy się, jak ludzie mówią: pomagamy kobietom odnaleźć ich głos i zasadniczo się z tym nie zgadzam, ponieważ kobiety nie potrzebują znaleźć głosu. One mają głos, muszą tylko znaleźć siłę do użycia go – powiedziała Meghan Markle.

Narzeczona księcia Harry’ego tym samym poparła Time’s Up i MeToo, czego nie wolno robić członkom rodziny królewskiej.

Zobacz także: Media donoszą, że Kate nie chce być fotografowana z Meghan Markle. Powód co najmniej zadziwiający

Czy Meghan Markle złamała etykietę?

Okazuje się, że Meghan jednak nie złamała królewskich zasad etykiety. Wszystko dlatego, że nie jest jeszcze żoną Harry’ego. To zmieni się jednak już w maju. Po ślubie będzie musiała podporządkować się panującym przepisom, a jednym z nich jest to, że członkowie rodziny królewskiej nie mogą zabierać głosu w ważnych sprawach dotyczących polityki, kultury, ani żadnych akcji społecznych.

Myślę, że Meghan będzie musiała uważać, żeby nie przekroczyć linii, mimo że członkowie rodziny królewskiej popierają pewne rzeczy, nie mogą sobie pozwolić na kontrowersje – powiedziała Diana Mather, specjalistka do spraw etykiety brytyjskiej, w rozmowie z „Huffington Post”.

Jeżeli Meghan po ślubie z Harrym nadal będzie chciała w podobny sposób wyrażać swoje zdanie, może narazić się na potępienie królowej. Są jednak możliwości na obchodzenie zasad dworskiej etykiety. Niedawno księżna Kate podczas BAFTA, gdy wszyscy założyli czarne kreacje na znak solidarności z ofiarami molestowania, pojawiła się w zielonej sukni, a w pasie miała przewiązaną czarną wstążkę. Czy Meghan uda się w podobny sposób pokazywać swoje zdanie? Na pewno z wielu rzeczy będzie musiała zrezygnować na korzyść bycia księżną.

Zobaczcie w poniższej galerii, z jakich rzeczy będzie musiała zrezygnować Meghan Markle po ślubie z Harrym:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów