Meghan Markle podczas publicznych wystąpień ciągle dotyka włosów. Powód oczywistszy niż mogłoby się wydawać

Katarzyna Leszczyńska 16.01.2018
Meghan Markle i książę Harry
Fotografia: EAST NEWS

Robi to bardzo często.

Bycie w centrum uwagi może być stresujące. Tremę przed publicznymi występami ma niemalże każdy, nawet ludzie, którzy już od dłuższego czasu są obecni w mediach, np. aktorzy. Jak się okazuje, do osób, które stresują się, gdy skupia się na nich uwaga całego świata, należy przyszła księżna i narzeczona księcia Harry’ego, Meghan Markle.

Zobacz także: Jak wyglądały zaręczyny Harry’ego i Meghan? Aktorka pokazała pierścionek

Choć Meghan pierwsze publiczne wystąpienia już dawno ma za sobą, a aktorka w ostatnich latach wcielała się w jedną z głównych postaci w popularnym serialu „W garniturach”, nadal miewa tremę, gdy pokazuje się w mediach. Dlatego też podczas relacji, w których pojawiła się z narzeczonym, mogliśmy zauważyć, że ma nerwowy tik, który trudno jej powstrzymać.

Gdy Meghan Markle nie potrafi ukryć zdenerwowania, zazwyczaj bawi się włosami. Jest to częsty gest, który można zauważyć u osób, które w danej sytuacji z jakiegoś powodu czują wewnętrzny niepokój. Jest to jeden z najpopularniejszych tików nerwowych, który występuje u ludzi w stresujących dla nich momentach.

To dorosła wersja dziecka trzymającego ulubioną zabawkę, spódnicę matki lub rękę ojca, gdy czuje się zaniepokojone i nie wie, co robić lub powiedzieć – twierdzi Elizabeth Kuhnke, specjalistka od mowy niewerbalnej.

Choć Meghan Markle nie wygląda na duże dziecko, tego typu zachowanie prawdopodobnie ją uspokaja. Nic z resztą dziwnego, że się denerwuje. Ostatnio wokół niej wydarzyło się bardzo dużo rzeczy, musiała też z wielu dotychczasowych przyzwyczajeń zrezygnować. Takie zamieszanie może zestresować każdego.

Tik nerwowy Meghan Markle
Fotografia: EAST NEWS

Z jakich przyzwyczajeń Meghan musi zrezygnować, jeśli chce zostać księżną? Zobaczcie w poniższej galerii.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów