Narzeczona księcia Harry'ego musi spełnić jeden warunek przed ślubem. Wymaga tego królowa

Anna Respondek 30.11.2017
Królowa Elżbieta, książę Harry i Meghan Markle
Fotografia: ONS

Czeka ją jeszcze jedna uroczystość.

Meghan Markle i książę Harry 27 listopada ogłosili oficjalnie, że się zaręczyli. Od tego momentu przygotowania do ich ślubu, który ma się odbyć w maju 2018 roku, ruszyły pełną parą. Zakochani udzielili wywiadu stacji BBC, w którym opowiedzieli o swoim pierwszym spotkaniu i o tym, jak książę Harry oświadczył się ukochanej.

Okazuje się jednak, że królowa Elżbieta postawiła jeden warunek, który musi zostać spełniony jeszcze przed ślubem. Chodzi o chrzest Meghan Markle, który ma się odbyć w Kościele Anglikańskim. Jego formalnym zwierzchnikiem jest właśnie królowa. Narzeczona księcia Harry'ego uczęszczała do katolickiego liceum, jednak obecnie jest zdeklarowaną protestantką. Zanim jednak stanie na ślubnym kobiercu musi stać się członkinią Kościoła Anglikańskiego.

Pierwszy mąż Markle jest Żydem, z tego powodu para zdecydowała się na nietypowy ślub na Jamajce. Ich wesele trwało cztery dni i było pełne elementów nawiązujących do tradycji żydowskiej.  

W najbliższym czasie Markle będzie musiała podjąć jeszcze jedną ważną decyzję dotyczącą jej obywatelstwa. Nie wiadomo jeszcze czy zdecyduje się na zachowanie również amerykańskiego paszportu i tym samym będzie obywatelką zarówno Stanów Zjednoczonych, jak i Wielkiej Brytanii. 

Spełnilibyście żądanie królowej? ;)

All-ONS_1063216620-Ksiaze_Harry_Meghan_Markle
Fotografia: ONS
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów