McDonald’s wprowadza czarne sztućce. Tak walczy z zanieczyszczeniem środowiska

Magdalena Kulej 23.04.2018
McDonalds
Fotografia: Marek Lasyk/East News

To kolejna z wielkich zmian zapowiedzianych od początku 2018 roku. 

McDonald’s zmienia jednorazowe sztućce używane w restauracjach. Od teraz białe łyżeczki do lodów, przezroczyste widelce i noże do sałatek będą stopniowo zastępowane przez ich czarne odpowiedniki. W taki właśnie sposób sieć popularnych restauracji przyłącza się do walki z zanieczyszczeniem plastikowymi odpadami - „End Plastic Pollution”.

Zobacz także: Ujawniono, dlaczego frytki z McDonald's są tak uzależniające 

Zmiana polega na zastąpieniu sztućców z trudnego do odzyskania polistyrenu na takie, które są wykonane z biodegradowalnego tworzywa. To w tym przypadku w 100% recyklingowy polipropylen.

Chcemy wykorzystać skalę swojej działalności do uzyskania pozytywnego wpływu na środowisko. Wprowadzenie sztućców z polipropylenu jest jednym z elementów szerszej strategii McDonald’s, zakładającej dążenie do zamkniętego obiegu surowców – tłumaczy Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Znaczenie tych działań jest ogromne. Wystarczy wspomnieć, że tylko w 2017 roku McDonald’s wydał klientom aż 27 milionów jednorazowych sztućców. Ale to nie wszystkie proekologiczne plany znanej sieci. W styczniu korporacja zapowiedziała też zmiany opakowań swoich produktów. Do 2025 roku McDonald’s ma wprowadzić globalnie opakowania pochodzące tylko ze źródeł odnawialnych.

Zobacz także: Fast food, który motywuje do pracy. Wyniki badań zachwyciły łasuchów

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów