Rzuciła aktorstwo i zniknęła z mediów. Co teraz robi Matylda Damięcka?

Magdalena Barszczak 27.03.2018
Matylda Damięcka
Fotografia: EAST NEWS

Członkini słynnego aktorskiego klanu ma nową pasję. Co to jest?

Klan Damięckich to jedna z bardziej znanych rodzin aktorskich w Polsce. W ich przypadku tradycja jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Rzadko się zdarza, żeby ten sam zawód wykonywali dziadkowie, ojcowie i dzieci.

Zobacz także: Wielki powrót do "Na dobre i na złe". Znany aktor po wielu latach znów pojawi się w serialu

Irena Górska-Damięcka i Dobiesław Damięcki występowali jeszcze przed wojną. W ich ślady poszli synowie Damian i Maciej. Nic dziwnego, że Mateusz i Matylda również zajęli się aktorstwem.

Zaczynam powoli przyzwyczajać się do tego, że noszę nazwisko, z którego powinnam być dumna - mówiła 32-latka w "Dzień Dobry TVN".

Ostatnio jednak Matylda zakończyła swoją przygodę z serialem "Na Wspólnej", a jej zainteresowania poszły w zupełnie innym kierunku. Po ukończeniu Szkoły Teatralnej porzuciła na jakiś czas aktorstwo i od tego czasu rzadziej pokazuje się w mediach. Co robiła przez ten czas? 

Najpierw zajęła się muzyką, a potem na nowo rozbudziła w sobie zamiłowania plastyczne. Tworzy wizualizacje, plakaty i rysunki, które pokazuje w mediach społecznościowych. Teraz, jak przyznaje, w końcu czuje się wolna i spełniona.

Matylda zaskakiwała nas za każdym razem. Wykonywała takie rzeczy, że zastanawialiśmy się, po kim naprawdę to ma. To, co wykonuje Matylda, to naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie. To jest coś niesamowitego, skąd ona czerpie te pomysły - opowiadał dumny z siostry Mateusz Damięcki.

Zobacz także: Katarzyna Warnke - aktorka kameleon

Oto nowa pasja Matyldy Damięckiej:

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów