Matka chce, by 13-latka została primabaleriną. "Jeśli popełni błąd, to wyłącznie jej wina"

Magdalena Barszczak 17.04.2018
Jana Czerepanowa z matką
Fotografia: Instagram.com/yana_nka8

Młoda baletnica nie ma lekko.

Jana Czerepanowa z Sankt Petersburga ma dopiero 13 lat, a już zgromadziła 67 tysięcy fanów na Instragramie. Co przyciągnęło ich uwagę? Rosjanka jest baletnicą i na swoim profilu pokazuje głównie, jak tańczy. Internauci są nią oczarowani, jednak życie dziewczynki to nie tylko pochwały i uwielbienie, a przede wszystkim ciężka praca.

Zobacz także: Dziewczynka zaśpiewała świąteczną piosenkę w autobusie. Jednak to reakcja kierowcy wzbudziła poruszenie

Jana żyje baletem, odkąd skończyła cztery lata. Przez ten czas nie miała lekko. Jej matka Olga chce, by córka została międzynarodową gwiazdą. W rozmowie z „Daily Mail” przyznała, że jest surowa i wymagająca dla 13-latki. Dzięki rygorystycznym treningom i kampanii crowdfundingowej dziewczynka może uczyć się tańca pod okiem sław w Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej.

Jestem wymagającą matką. Jeśli Jana popełni błąd, to jest to tylko i wyłącznie jej wina. Nie nauczyciela, innych dzieci czy okoliczności. (…) Jeśli coś jej się nie udało, to dlatego, że nie pracowała wystarczająco ciężko – mówiła.

Pierwsze marzenie już się spełniło. Jana zatańczyła w „Dziadku do orzechów” w słynnym Teatrze Maryjskim w Petersburgu. Olga ma jednak apetyt na więcej, dlatego dopinguje córkę do jeszcze większego wysiłku.

Chciałabym, żeby została supergwiazdą i żeby pożądały jej wszystkie teatry baletu na świecie – podsumowała.

Zobacz także: Pies połknął kosztowny aparat słuchowy 10-latka. Jego decyzja poruszyła serca: "Nie sądziłem, że to zajdzie tak daleko"

A co na to wszystko 13-latka? Przyznaje, że gra jest warta świeczki, przede wszystkim dla emocji, które czuje na scenie. Zapytana, czy jest szczęśliwa, dodaje: "Przez większość czasu «tak»".

Tak tańczy 13-letnia Rosjanka:

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów