Aktor z „Korony królów” uległ poważnemu wypadkowi. Zaapelował do fanów: "Przerasta mnie to wszystko"

Sandra Banach 06.11.2019
Mateusz Burdach
Fotografia: Facebook.com/MateuszBurdach

Mateusz Burdach ma poważne problemy zdrowotne. Aktor utworzył zbiórkę pieniędzy na operację, która umożliwi mu powrót do zdrowia.

Mateusz Burdach to aktor teatralny oraz serialowy. Młodego artystę mogliśmy zobaczyć w takich produkcjach jak „Korona królów” oraz „Wojenne dziewczyny”. Burdach uległ niedawno wypadkowi. Aby wrócić do pełni sił, Mateusz potrzebuje kosztowej operacji. Aktor poprosił o pomoc internautów.

Mateusz Burdach uległ wypadkowi. Aktor zbiera pieniądze na operację

Mateusz Burdach wyznał w mediach społecznościowych, że w kwietniu tego roku uległ poważnemu wypadkowi. Aktor spadł ze sceny podczas próby do jednego ze spektakli.

W kwietniu uległem wypadkowi podczas próby do spektaklu „Płatonow” wpadając w zapadnię na scenie – czytamy w oświadczeniu Mateusza.

W maju specjalistyczne badania wykazały przepukliny na kręgosłupie w dwóch miejscach. Oprócz tego doszło do uszkodzenia pierścienia włóknistego.

Przyznam, że przerasta mnie to wszystko, mnie, aktora studenta V roku, który kończy Akademię Teatralną i chce rozłożyć skrzydła i frunąć dalej - dodał. 

W związku z tym aktor musi przejść operację. Jeśli chce, aby została ona wykonana w najbliższym czasie, musi za nią zapłacić 12 tysięcy złotych. Aktor zaapelował do internautów o pomoc w zebraniu odpowiedniej sumy.

Zobacz także: Anna Wendzikowska w kusym kostiumie kąpielowym kąpie się w oceanie. Fotka rozgrzała fanów do czerwoności

Weź udział w naszym quizie i sprawdź, w którym serialu powinieneś zagrać. Do dzieła! 

Kadr z serialu "Gra o Tron"
Rozwiąż quiz

Weź udział w naszym quizie i sprawdź, w którym serialu powinieneś zagrać

Kadr z serialu "Gra o Tron"

1. Który z tych krajów chciałbyś odwiedzić?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów