Masz w domu ten lek na alergię? GIF właśnie wycofał go ze sprzedaży

Magdalena Barszczak 30.10.2018
lek na alergię
Fotografia: Shutterstock

Decyzja dotyczy jednej serii.

Cierpisz na alergię? Zajrzyj do swojej apteczki! Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu w całej Polsce serię preparatu przeciwhistaminowego o działaniu przeciwalergicznym. Chodzi o lek Aerius, 5-miligramowe tabletki powlekane dostępne w opakowaniach po 30 sztuk.

GIF wycofuje tabletki przeciwalergiczne. Sprawdź numer serii

GIF uzyskał informację od podmiotu odpowiedzialnego MSD Polska Sp. z o.o. Numer wycofanej serii to: 8STBAC3A01, a jej data ważności upływa w grudniu 2019 roku. Tabletki skierowane na polski rynek znajdowały się w opakowaniach po rumuńsku i bułgarsku. W związku z tym lek został zabezpieczony przed dalszą dystrybucją. 

Produkt leczniczy Aerius (…) nie spełnia kryteriów określonych powyżej. Opakowanie obcojęzyczne, z jakim mamy do czynienia w niniejszej sprawie, jest kwalifikowane jako wada jakościowa produktu leczniczego. W związku z powyższym (…) nie może pozostać w obrocie na terenie RP – czytamy na stronie GIF.

Aerius (desloratadyna) to lek przeciwhistaminowy stosowany w przypadku alergii u dorosłych i u dzieci po 12. roku życia. Łagodzi objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i pokrzywki.

GIF

Zobacz także: Tradycyjne recepty to przeżytek? W tym kraju lekarze przepisują chorym... kontakt z naturą

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Jesień cię przygnębia? Nie sięgaj od razu po chemię! Te antydepresanty pochodzą z natury:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów