Martyna Wojciechowska została zatrzymana przez pakistański wywiad wojskowy

Paulina Szestowicka 04.05.2017
Martyna Wojciechowska
Fotografia: East News

"Siłą skonfiskowano nam sprzęt i uniemożliwiono pracę. Kolejne dni spędziliśmy w areszcie domowym pod stałą kontrolą policji i wojska."

Martyna Wojciechowska została zatrzymana przez wywiad wojskowy.

Dziennikarka razem z ekipą programu "Kobieta na krańcu świata" pracowała nad odcinkiem w Pakistanie. Niestety, nie wszystko poszło po jej myśli i całą sytuację opisała na swoim profilu na Facebooku. 

Początek był rewelacyjny. Spotkałam tu wspaniałych, serdecznych i gościnnych Ludzi. Potem zaczęły się problemy - napisała Martyna Wojciechowska. - W północno-zachodniej części Pakistanu, niedaleko granicy z Afganistanem, gdzie realizowaliśmy kolejny odcinek programu Kobieta na krańcu świata zostaliśmy zatrzymani przez wywiad wojskowy (Inter-Services Intelligence). Siłą skonfiskowano nam sprzęt i uniemożliwiono pracę. Kolejne dni spędziliśmy w areszcie domowym pod stałą kontrolą policji i wojska. W końcu, po niemal dobie podróży przez góry pod eskortą dotarliśmy do Islamabadu. Kamer nadal nie odzyskaliśmy, ale trzymajcie proszę kciuki za szczęśliwy powrót do domu całej naszej ekipy.

Reporterka często podejmuje ryzyko w swojej pracy, jednak taka sytuacja przydarzyła się jej pierwszy raz. 

Martyna Wojciechowska
Fotografia: www.facebook.com/martyna.world
Martyna Wojciechowska
Fotografia: East News
Martyna Wojciechowska
Fotografia: East News
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów