Martyna Wojciechowska wygrała z chorobą. Ale nie mówi tego, żeby wzbudzać zainteresowanie

Paulina Szestowicka 19.09.2016
Martyna Wojciechowska
Fotografia: East News

Podróżniczka powiedziała, na co chorowała i że leczenie wymagało od niej siły walki. Na szczęście się udało. 

Martyna Wojciechowska niedawno przeprosiła fanów za to, że nie ukończyła nowego sezonu programu "Kobieta na krańcu świata". Dziennikarka oczywiście stawia sobie za cel jak najszybsze ukończenie cyklu, ale też powrót do pełni zdrowia. A to, jak przyznała niedawno na swoim fan page na Facebooku, może zająć jeszcze chwilę. 

Nie można powiedzieć, że usunęła się w cień, ponieważ jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych i udziela wywiadów. Co ważne, porusza w nich tematy trudne i bolesne, jednocześnie pokazując, że warto zawsze walczyć o siebie i mieć nadzieję na lepsze jutro. Martyna Wojciechowska w wywiadzie z magazynem "Flesz" opowiedziała między innymi o chorobie tropikalnej, której nabawiła się w Kolumbii. Zachorowała dokładnie tuż po 41. urodzinach. Początkowo nikt nie wiedział co jej jest. Straciła wiele kilogramów i sił, ale na szczęście udało się jej stanąć na nogi.

Trafiłam najpierw do szpitala zakaźnego w Poznaniu, konsultowałam wyniki badań za granicą. I mimo tych wszystkich poważnych przeciwności ciągle wierzyłam, że szybko stanę na nogi - opowiada. - Czuję się bezpieczna, choroba została "opanowana". Oczywiście czekają mnie jeszcze badania. To bardzo rzadka egzotyczna choroba, w zasadzie niespotykana w Polsce, na świecie też występuje sporadycznie.

W wywiedza też opowiedziała o Jerzym Błaszczyku, zmarłym niedawno partnerze, z którym ma córkę Marysię. Tej bolesnej straty doświadczyła, jak tylko poczuła się lepiej i zaczęła szykować sie do kolejnej wyprawy. Kiedy Jerzy odszedł, Martyna Wojciechowska rzuciła wszystko, żeby być tylko przy córce. Trudne doświadczenia jej nie złamały, a ona sama przyznała, że bardzo pomogli jej fani, którzy cały czas ją wspierają na fan page na Facebooku. Nie ulega wątpliwości, że jej, jako jedynej gwieździe telewizji, udało się zbudować tak bliską więź z wielbicielami. Martyna Wojciechowska jest przykładem osoby, która ciężką pracą zbudowała coś, czego nie udało się osiągnąć nikomu innemu. Jej nawet bardzo trudne, osobiste wywiady nie są wabikiem dla mediów, które mają na celu wywoływanie taniej sensacji. Ona w taki sposób pokazuje, że nic nie może nas złamać i pokazuje na swoim przykładzie, że zawsze trzeba walczyć o siebie i bliskich. Jeżeli nawet wymaga to od nas poświęceń i wielu wyrzeczeń. 

Martyna Wojciechowska
Fotografia: ONS

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska
Fotografia: ONS

Martyna Wojciechowska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów