Martyna Wojciechowska uporała się z problemem, z którym walczą tysiące Polaków

Redakcja 07.04.2017
Martyna Wojciechowska
Fotografia: East News

Dziennikarka zdradza, że kosztowało ją to wiele nerwów. 

Martyna Wojciechowska zdradziła, że wreszcie uwolniła się od kredytu zaciągniętego we frankach szwajcarskich

Nagły wzrost kursu franka przyprawił o zawrót głowy tysiące Polaków. Drastyczny wzrost jego wartości w stosunku do polskiego złotego skutkował dla kredytobiorców znacznym zwiększeniem wysokości rat. I choć wielu Polaków wciąż liczy na korzystne rozwiązanie tej sytuacji, faktem jest, że muszą spłacać dużo wyższe raty kredytu.

Okazuje się, że gwiazdy polskiego show biznesu także muszą uporać się z potężnymi zobowiązaniami finansowymi. Według portalu Dziennik.pl, kredyty we frankach zaciągnęli m.in. Katarzyna Cichopek, Monika Zamachowska, czy chociażby Edyta Olszówka. Do grona "frankowiczów" należała także Martyna Wojciechowska, która na Facebooku pochwaliła się, że spłacanie kredytu ma już za sobą. 

Ten dzień kiedy pierwszy raz od 10 lat wstajesz rano bez kredytu we franku szwajcarskim...Straciłam bardzo dużo pieniędzy i nerwów - tak, jak pewnie wielu z Was. Spłaciłam prawie dwa razy więcej, ale i tak czuję się sto razy lepiej! Nareszcie wolna! A jak Wy zaczęliście dzień? P.S. Trzymam kciuki za tych, którzy wciąż użerają się z bankami - dużo siły i wytrwałości Wam życzę! - napisała Martyna Wojciechowska na Facebooku. 

Wypowiedź dziennikarki poruszyła internautów, którzy pod postem umieścili swoje spostrzeżenia. 

Z całym szacunkiem dla Martyny, ale nigdy nie będę za frankowiczami. Jak się bierze kredyt to trzeba brać różne kwestie pod uwagę, żeby nie było nieprzyjemności. Można zakładać i zgadywać kurs każdej waluty w okresie kilku miesięcy, ale liczyć na to, że kurs franka nie zmieni się znacznie w ciągu 20-30 lat? Samobójstwo na własne życzenie - napisała jedna z internautek. 

Martynko! Gratuluje! Wiem, co czujesz, podobnie jak Ty po 10 latach zakończyłam taką samą przygodę! W tym tygodniu dostałam dokumenty z banku o mojej wolności! Teraz zostają podróże po Polsce i całym świecie, które są moją największą pasją i które kocham. Wszystkim życzę zdrowia i braku hejtu bez względu na to, czy mają kredyt (obojętnie w jakiej walucie) czy go nie mają - dodała inna internautka. 

Wszystko wskazuje na to, że internauci w kwestii frankowiczów są podzieleni. Jedni uważają, że sami są sobie winni, a inni zaciekle ich bronią. Pocieszający jest fakt, że są osoby, dla których kredyt jest już tylko niemiłym wspomnieniem. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów