Martyna Wojciechowska przeprasza fanów za to, że nie zrealizowała programu. Niepotrzebnie!

Redakcja 07.09.2016
Martyna Wojciechowska
Fotografia: Martyna Wojciechowska/ Facebook.com

Nowej serii programu "Kobieta na krańcu świata" na razie nie będzie. Ale musimy pamiętać, że dziennikarka zasługuje na naszą wyrozumiałość.

Martyna Wojciechowska od siedmiu lat przygotowuje cykl reportaży o kobietach z całego świata. Mimo kiepskiego czasu emisji - niedzielnego południa, program cieszy się dużym uznaniem widzów w Polsce, ale również we Francji, Hiszpanii, Szwecji i Hongkongu - mało kto wie, ale tamtejsze kanały podróżnicze wykupiły "Kobietę na krańcu świata".

We wrześniu 2016 roku ramówka TVN wzbogaciła się o nowe produkcje, a ulubione programy widzów powróciły z nowymi odcinkami. Tak miało być również z programem Martyny Wojciechowskiej. Jednak w tym roku zbieg nieszczęśliwych zdarzeń pokrzyżował plany nie tylko szefów stacji czy producentów, ale przede wszystkim samej dziennikarki. We wtorek fani podróżniczki zostali zaskoczeni niespodziewaną transmisją na żywo na Facebooku.

Wierzę w to, że niemożliwe nie istnieje. Zawsze to powtarzam, i tak jest, ale czasem pewne rzeczy wymagają więcej czasu, pracy i cierpliwości. Mówię do was na Facebooku, bo to takie miejsce, gdzie spotykam się z wami codziennie.  Chciałabym żebyście to, co mam do powiedzenia usłyszeli z pierwszej ręki, ode mnie, a nie przez pośredników. Wrzesień to dla mnie wyjątkowy czas, bo zawsze we wrześniu startuje program "Kobieta na krańcu świata". Mój ukochany program, wyczekany, wiele miesięcy wcześniej go przygotowuję, żeby się pojawił. I tak też miało być i tym razem. Ale niestety, nie udało się. W tę niedzielę nie będzie pierwszego odcinka nowego sezonu programu – powiedziała Wojciechowska. 

"Nie dałam rady" 

Dziennikarka wyznała, że ma za sobą trudny rok. W październiku zachorowała, a jej choroba przeciągała się miesiącami. Kiedy po rekonwalescencji wydawało się, że gorzej być nie może i Martyna Wojciechowska postanowiła zawalczyć o spokój, nieszczęście powróciło.

Straciłyśmy bliską nam osobę i wiedziałam, że nie mogę wrócić do pracy dopóki obie nie będziemy na to gotowe. Długo o tym rozmawiałyśmy i w końcu postanowiłyśmy, że wyjeżdżamy razem, po raz pierwszy, mama i córka. Że jedziemy na plan programu "Kobieta na krańcu świata". I tak się stało, to był wspaniały wyjazd. Bardzo się tym cieszyłyśmy. Myślałam, że to koniec naszych problemów, że to trudny czas, ale ze wszystkim sobie poradzimy. Ale zdarzył się wypadek. Nie szarżowałam, nie jechałam szybko. Całe życie jeździłam motocyklem, ale poślizgnęłam się, uderzyłam w barierę energochłonną, złamałam obojczyk. Wypadek, błąd, drobnostka. Ale taka, która ma konsekwencje – wyjaśniła dziennikarka

Martyna Wojciechowska musiała poddać się operacji, w jej obojczyk wstawiono tytanowy implant i śruby. I prawdopodobnie wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że jak sama przyznała, za bardzo chciała wrócić do normalności i pokazać sobie, że da radę. Po tygodniu od operacji wróciła do pracy, przez co konieczna była druga, bardziej skomplikowana, ponieważ dziennikarka będąc już na planie przeciążyła bark i śruby "nie wytrzymały". Zmagania dziennikarki z powrotem do formy wciąż trwają.

To jest ten moment, kiedy muszę się przyznać do tego, że nie wszystko ułożyło się tak, jak chciałam. Że nie dałam rady. Nie wyjechałam realizować kolejnego odcinka programu "Kobieta na krańcu świata". Zawsze mnie wspieraliście, zawsze mogłam na was liczyć, bo przecież wyjeżdżam na te krańce świata nie tylko dla siebie, chociaż oczywiście kocham moją pracę, ale robię to też dla was, żeby te historie filmować i żeby przywozić je i wam pokazywać. 

Martyna.pl

Martyna Wojciechowska przyznała, że sama nie wie, kiedy "Kobieta na krańcu świata" wróci na antenę. Jednak wszyscy ci, którzy nie mogą się doczekać, mogą wejść na stronę Martyna.pl i zapisać się na newsletter. Jak sama powiedziała, nie jest to strona, którą będzie regularnie prowadzić, ale można tam zostawić kontakt do siebie i w pierwszej kolejności dowiedzieć się, kiedy będziemy mogli obejrzeć nowe odcinki programu. Po chwili serwis zablokował stronę dziennikarki, ponieważ zbyt wielu widzów i fanów Martyny udostępniło ją na swoich profilach.

Wygląda na to, że nawet Facebook robi mi pod górę – skomentowała.

Jednak wsparcie fanów wyraźnie podniosło ją na duchu. Po tym szczerym wyznaniu chyba nikt nie wymaga od niej szybkiego powrotu do pracy. Jeszcze bardziej trzymamy za nią kciuki i życzymy jej jak najlepiej. Trzeba przyznać, że Martyna Wojciechowska jest jedną z niewielu postaci, które nie tylko się ceni za dorobek zawodowy, ale też bycie dobrym, szczerym i przede wszystkim, prawdziwym człowiekiem.

Martyna
Fotografia: screen z martyna.pl
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów