Martyna Wojciechowska była molestowana. "Ci mężczyźni są niezaspokojeni"

Redakcja 12.05.2017
Martyna Wojciechowska
Fotografia: East News

Podróżniczka zdobyła się na szczere wyznanie. 

Martyna Wojciechowska w programie "Gala Studio" wyznała, że była molestowana. 

Dla Martyny Wojciechowskiej podróże to nie tylko pasja, ale i praca. Dziennikarka w swoim programie "Kobieta na krańcu świata" pokazuje, jak żyją obywatelki innych krajów. Nie zawsze jednak podróż w najdalsze zakątki świata wiąże się wyłącznie z miłymi wspomnieniami.

Wojciechowska podczas swoich wypraw wiele razy narażona była na liczne niebezpieczeństwa. Przyznała, że podczas pobytu w Indiach wielokrotnie doświadczyła molestowania seksualnego. 

Wielokrotnie doświadczyłam tego, właściwie w każdej możliwej sytuacji, gdzieś w tłocznym miejscu czuję męskie ręce na piersiach, na pośladkach. Męskie ręce, które próbują dotknąć mojego ciała. To jest nienaturalne, nienormalne, ale zdarza się bardzo często. Oczywiście reaguje bardzo ostro i bardzo konkretnie - powiedziała Martyna Wojciechowska w rozmowie z Natalią Hołownią w programie "Gala Studio". 

Martyna Wojciechowska
Fotografia: East News

Martyna Wojciechowska 

"Mężczyźni są niezaspokojeni"

Dla wielu kobiet podróż do Indii może być szokiem. Panuje tam zupełnie inna kultura, a Hindusi często pozwalają sobie na wiele więcej. Nikt ich za to nie karze, ani ich nie powstrzymuje, bo w Indiach na tego typu zachowanie jest społeczne przyzwolenie. To właśnie w tym kraju bardzo często kobiety stają się ofiarami ataków na tle seksualnym.

Ci mężczyźni wychowani w systemie kastowym, wychowani w takim ciągłym samoograniczaniu, ponieważ do momentu aż będą w stanie pobrać się z jakąś kobietą, mieć normalne życie wciąż są niezaspokojeni, bo nie ma tej zgody na stosunki przedmałżeńskie, a jeśli do nich dojdzie to biada kobiecie, dziewczynie. Nie mężczyźnie, bo to kobieta ponosi odpowiedzialność, ponosi karę, niejednokrotnie bardzo dotkliwą z rąk swojego ojca czy własnego brata (...). To tętni pod skórą, to jest taki nieokiełznany popęd, nad którym nie są w stanie zapanować. Powinni, ale niejednokrotnie nie są w stanie i dochodzi do dramatycznych sytuacji, do gwałtów, ale i molestowania - powiedziała Martyna Wojciechowska w programie "Gala Studio". 

Molestowanie to jednak nie jedyne zagrożenie, z którym musi zmierzyć się podróżniczka. Podczas ostatniej wyprawy do Pakistanu została zatrzymana przez tamtejszy wywiad wojskowy, który zarekwirował cały sprzęt ekipy, która jej towarzyszyła. 

Czytaj więcej: Martyna Wojciechowska została zatrzymana przez pakistański wywiad wojskowy 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów