Żmuda-Trzebiatowska pokazała pierwsze zdjęcie po porodzie. W komentarzach dyskusja o kontrowersyjnej metodzie dbania o zdrowie dziecka

Katarzyna Leszczyńska 28.09.2017
Marta Żmuda-Trzebiatowska
Fotografia: Instagram/Marta Żmuda-Trzebiatowska

Gwiazda od kilku dni jest szczęśliwą mamą. 

Kilka dni temu Marta Żmuda-Trzebiatowska i Kamil Kula zostali rodzicami. Aktorka poinformowała o tym szczęśliwym wydarzeniu swoich fanów na Instagramie. Wczoraj w podobny sposób podzieliła się z nimi pierwszym zdjęciem od czasu porodu. Aktorka napisała, że choć nie lubi upubliczniać swojego życia prywatnego, postanowiła poprzeć inicjatywę zabezpieczania krwi pępowinowej w Polskim Banku Komórek Macierzystych.

Fani zachwycają się wyglądem Marty Żmudy-Trzebiatowskiej po porodzie. Nie obyło się bez gratulacji dla świeżo upieczonych rodziców. Jednak to przede wszystkim inicjatywa promowana przez aktorkę wywołała poruszenie wśród internautów.

Kontrowersyjna inicjatywa promowana przez gwiazdy

Ostatnio podobną inicjatywę promowała Natalia Siwiec. Gwiazda została wówczas za to skrytykowana. Fani Marty Żmudy-Trzebiatowskiej są bardziej wyrozumiali. Jednak i pod jej postem rozgorzała dyskusja wśród internautów.

Ta krew jest potrzebna dziecku, a jak ją pobiorą to maluszek traci na tym.

Lepiej te pieniądze przeznaczyć na lokatę dla dziecka.

Gwiazda zdecydowała się wytłumaczyć ze swojej decyzji. Zrobiła to odpowiadając na komentarze Internautów.

Każdy ma prawo do własnego zdania. Ja też zrobiłam porządne rozeznanie i podjęłam taką decyzję. 

Krew pępowinowa jest cennym źródłem komórek macierzystych. Dzięki jej przechowaniu w banku krwi można uratować życie dziecka w późniejszych latach. Tego typu krew wykorzystuje się w leczeniu wielu chorób, przede wszystkim nowotworowych, np. białaczki, ale również zaburzeń odporności oraz chorób metabolicznych. W Polsce funkcjonuje kilka komercyjnych banków komórek macierzystych, w których odpłatnie można przechowywać krew pobraną podczas porodu. Najstarsze komórki macierzyste, których jakość sprawdzono miały 24 lata.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów