Napisano o niej "dorodna". W odpowiedzi zamieściła zdjęcie w bikini i ważny apel. Fani pod wrażeniem

Anna Respondek 10.08.2017
Marta Wierzbicka
Fotografia: Instagram/

Znana z "Na Wspólnej" aktorka w końcu zabrała głos w sprawie, o której rozpisują się media. Miała rację?

Marta Wierzbicka w 2005 roku pojawiła się w serialu "Na Wspólnej". Rolą Oli zdobyła popularność, która pozwoliła jej rozwinąć karierę. Obecnie zrezygnowała z gry w telenoweli i skupiła się na nowych projektach, wystąpiła między innymi w drugim sezonie "Azja Express". Można ją również zobaczyć na deskach Teatru Capitol w Warszawie. 

Od długiego czasu artystka zmaga się z krytycznymi i przykrymi artykułami portali plotkarskich, które wytykają jej niedoskonałości w wyglądzie, najczęściej skupiając się na "krągłościach" Wierzbickiej. Aktorka nigdy nie odnosiła się do krytyki i jej nie komentowała, jednak ostatnio czara goryczy się przelała. W długim poście, zamieszczonym na Facebooku, gwiazda punktuje dziennikarzy piszących artykuły o niej.

Przyzwyczaiłam się już do wszelkich obraźliwych zwrotów, jakich używają w stosunku do mnie niektóre portale. Przywykłam też do tego, że dla niektórych osób pracujących w takich miejscach jestem tylko "cyckami, które przyszły na ściankę". Odpuściłam walkę z kłamstwami o braku pracy, osiągnięć, o zdradach czy seks taśmach. Wolę poświecić czas i energię na ciekawsze rzeczy. Nie będę jednak milczeć, gdy ktoś nazywa mnie "dorodną", sugerując po prostu, że jestem gruba. Nie będę siedzieć cicho nie dlatego, że jest mnie to w stanie obrazić, ale dlatego, że w ten sposób ludzie piszący dla tych portali kreują wśród młodych dziewczyn chore pojęcie na temat swojego wyglądu. Ja, jak każda pewnie kobieta, mam oczywiście różne "ale" odnośnie swojego wyglądu, ale uważam że wyglądam normalnie, a przede wszystkim jestem szczęśliwa. Tak samo jak większość dziewczyn, z którymi pracujemy, przyjaźnimy się, codziennie mijamy się na ulicy. Niech nikt więc nie daje sobie prawa, aby wmawiać tym wszystkim fajnym dziewczynom, że najlepiej wyglądać jak "wieszak", bo jak nie, to ktoś nazwie je "dorodnymi", jak jakieś krowy. Gdy powiedziałam w jednym z wywiadów, że jako jedyna ze wszystkich uczestników Azji Express przytyłam w trakcie nagrań w Indiach, traktowałam to jako anegdotę, bo sama byłam tym zdziwiona, ale nigdy w życiu nie dramatyzowałam z powodu swojej wagi. Tak więc szanowni piszący, zastanówcie się czasem, co chcecie sugerować w swoich artykułach. A Wy, dziewuchy drogie, nie pozwólcie nikomu wbić sobie do głowy takiego bezsensownego myślenia! Wszystkim Wam, zdrowo wyglądającym kobietom, życzę cudownego wieczoru!

Fanki gratulują Wierzbickiej odwagi

Wiele kobiet i mężczyzn odpowiedziało na post młodej aktorki. W większości gratulowali jej podejścia do życia i tego, że ma odwagę przeciwstawić się panującym urodowym standardom.

Brawo za '"jaja". Bo dziś mając odmienne (normalne!) zdanie do 90% społeczeństwa trzeba mieć jaja. A że i biust masz fajny to win win. Buziaki!

Masz piękne i zdrowe ciało, terror mediów w związku z byciem "skinny" jest okropny i trzeba nam reagować!

Moda na wieszaki minęła. Dziewczyny nie dajcie się manipulować tymi oszukanymi rozmairówkami w sieciówkach z ciuchami - pisali internauci. 

A Wy, jak byście postąpili na jej miejscu?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów