Dramatyczne wyznanie gwiazdy TVP. "Po 5 latach nękania mówię <<nie>>"

Hanna Skowron 16.04.2019
Marta Manowska
Fotografia: TRICOLORS/East News

Marta Manowska wypowiedziała wojnę stalkerom. Gwiazda TVP przerwała milczenie.

Marta Manowska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Publicznej. Prezenterka na własnej skórze przekonała się, jaka jest cena sławy i opowiedziała o tym na Instagramie. Okazuje się, że była prześladowana!

Marta Manowska ofiarą przemocy psychicznej

Manowska zyskała sympatię widzów dzięki prowadzeniu takich programów, jak "Sanatarium miłości" i "Rolnik szuka żony". Niestety, popularność ma także swoje złe strony. Gwiazda w poruszającym wpisie zdradziła, że od lat zmaga się ze stalkingiem.

Od 6 lat jestem osobą publiczną. Prowadzę w telewizji publicznej dwa programy. Gram w teatrze. Podróżuję. Czytam książki. Słucham muzyki. Gotuję, sprzątam, dbam o rodzinę, przyjaciół. Żyję zwykłym życiem. Przede wszystkim jestem kobietą, córką, partnerką, kiedyś będę matką. Nie ma mojej zgody na stalking. Dziś po 5 latach nękania mnie i moich znajomych, przyjaciół, bohaterów programu przerwałam milczenie. I mówię stanowcze "nie". Nie ma mojej zgody na zaburzanie mojego spokoju. Nie zgadzam się - pisze dziennikarka.

Stalking to nie tylko uporczywe nękanie. To również wulgarne i seksistowskie komentarze. Gwiazda przyznała, że długo zbywała je milczeniem, ale w końcu powiedziała "dość" i nie godzi się na takie traktowanie. Zamierza zgłaszać każdy niestosowny komentarz do odpowiednich organów.

Nie zgadzam się też na komentarze typu „Ale zgrabne nóżki” „Ale bym wycałował”. Jestem osoba publiczną. Instagram i Facebook to moje narzędzie pracy, ale i co najważniejsze kontaktu z wami. Będę zgłaszać, usuwać. Nie reagowałam długo na niestosowne, sprośne wręcz i niebezpieczne wiadomości, wysyłane paczki, wierząc, że to się wyciszy. I widzę, że to błąd! Nie pozwalajmy sobie nigdy - podsumowała.

Pod postem prezenterki rozpętała się burza. Część internautów zarzuciła dziennikarce, że przesadza i jako osoba publiczna powinna liczyć się ze wszystkimi uwagami na swój temat. Szybko im odpowiedziała.

Post jest o czymś innym. O wieloletnim prześladowaniu. Dodam, że prześladowaniu zaopiniowanym przez psychologa jako niebezpieczne. Ocenami się nie przejmuję. Mój zawód jest subiektywny. Chodzi mi o szacunek do kobiet. Do człowieka - oceniła.

Spotkaliście się kiedyś ze zjawiskiem stalkingu?

Zobacz także: Marcelina Zawadzka pokazała zdjęcia z gorącej sesji! Fani: "Sexy"

Wiele gwiazd aktywnie korzysta z mediów społecznościowych. Niektóre z nich nawet tutaj zarabiają! Zobaczcie, które gwiazdy najlepiej!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów