Margaret szczerze o swojej psychoterapii: „Takie spa dla duszy”

Sylwia Kropiewnicka 25.05.2019
Margaret szczerze o swojej psychoterapii: „Takie spa dla duszy”
Fotografia: Adam Jankowski/Reporter

Wokalistka Margaret udzieliła wywiadu dla magazynu „Joy”, w którym wyznała m.in., że chodzi na psychoterapię. Dlaczego zdecydowała się na taki krok?

Gwiazdy coraz śmielej zaczynają mówić o swoich doświadczeniach związanych z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi, korzystaniem z terapii czy szeroko pojętym samorozwojem. Ostatnio Edyta Górniak wyznała w jednym z wywiadów, że „jej dusza jest teraz w remoncie”. Z kolei teraz na podobne wyznanie zdobyła się wokalistka Margaret. Co powiedziała na temat swojej terapii?

Margaret szczerze o psychoterapii

Młoda piosenkarka wyznała w rozmowie z magazynem „Joy”:

To jest taka godzina dla mnie. Takie spa dla duszy. Co z tego, że będę fajnie wyglądającą zadbaną laską, jeśli moje wnętrze jest niepoukładane. To że chodzę na terapię, nie oznacza od razu, że jestem stuknięta. […]Czasem przyda się rada profesjonalisty, który pomoże uporządkować myśli i spojrzeć na problemy i otaczający świat z dystansu. Przyznając się do terapii, chciałam oswoić temat i pokazać młodym ludziom, że to jest forma pomocy, z której w trudnych chwilach mogą, a wręcz powinni skorzystać.

Choroby natury psychologicznej, w tym chociażby depresja do niedawna stanowiły w naszym kraju swoisty temat tabu. Szacuje się, że różnego typu zaburzenia psychologiczne dotykają średnio co piątą osobę. Jest to więc niewątpliwie temat, na który warto rozmawiać.

Psychoterapia jest jednak nie tylko formą walki z depresją, lecz także drogą do samorozwoju. Coraz częściej z różnych powodów decydują się na nią zarówno osoby młode, jak i starsze. Dlaczego na taki krok zdecydowała się Margaret?

Młoda gwiazda, jak podkreśliła w swojej wypowiedzi, korzysta z pomocy specjalisty, ponieważ lubi mieć życie posegregowane w odpowiednich przegródkach. 

Młoda kobieta przygląda się swojemu odbiciu w lustrze.
Rozwiąż quiz

Czy masz osobowość narcystyczną? Koniecznie to sprawdź odpowiadając szczerze na pytania

Młoda kobieta przygląda się swojemu odbiciu w lustrze.

1. Jak często robisz sobie selfie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów