Szczere wyznanie Margaret. "Musiałam nauczyć się posługiwać językiem polskim"

Marianna Bereza 01.07.2019
Margaret
Fotografia: Tadeusz Wypych/REPORTER

Piosenkarka opowiedziała o dojrzewaniu i nowej płycie.

Małgorzata "Margaret" Jamroży jest jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Ostatnio wydała nową płytę. Po raz pierwszy w karierze krążek napisany jest wyłącznie po polsku. W rozmowie z portalem Onet wokalistka opowiedziała, dlaczego dopiero teraz zdecydowała się na taki krok.

Margaret nie boi się oceny. Udowodniła to, kiedy zdradziła Polakom, że korzysta z psychoterapii oraz gdy cała Polska usłyszała, jak gwiazda przeklina na żywo.

Po czasie piosenkarka opowiedziała, co czuła w tamtym momencie.

Dla mnie to była głupota. Nie ukrywam, że lubię przeklinać i nie mam zamiaru się w tej sprawie wybielać. Obejrzałam to i pomyślałam sobie - co za wariatka. I się uśmiechnęłam - mówiła w rozmowie Bartoszem Sąderem.

"Gaja Hornby" to pierwszy polskojęzyczny album Margaret, który ukazał się 31 maja. Gwiazda przyznała, że musiała dojrzeć do tej płyty, ale jest to kierunek muzyczny, w jakim chce podążać.

Gaja jest przede wszystkim oznaką tego, jak bardzo dojrzałam. Nie tylko w życiu codziennym, ale także zawodowym. Gaja przede wszystkim jest bardzo asertywna, stawia na swoim i potrafi odmawiać innym - kontynuowała.

Margaret nagrała płytę po polsku. Dlaczego dopiero teraz?

Margaret wyjawiła też, dlaczego dopiero teraz napisała wszystkie teksty po polsku. Przypomnijmy, że w 2014 roku piosenkarka twierdziła, że nagrywa po angielsku, ponieważ w tym języku jej piosenki po prostu lepiej brzmią. Co się zmieniło od tamtego czasu?

Musiałam jednocześnie dojrzeć i przede wszystkim nauczyć się posługiwać tym językiem. Polski jest trudny, ma bardzo dużo spółgłosek świszczących, które według mnie brzmią nieładnie. Idealnym przykładem jest słowo „szczęście”, którego znaczenie jest piękne, ale samo brzmienie jest okropne. Ja od dawna planowałam nagrać album po polsku, ale czułam, że na tamten moment nie umiałam tego zrobić. Musiałam się tego nauczyć, przygotować - podsumowała.

Jak wam się podobają piosenki z nowej płyty Margaret?

Zobacz także: Chłopak Margaret pochwalił się ich wspólnym zdjęciem. Kim on jest?

Ten projekt zrobił prawdziwą furorę! Koniecznie sprawdź!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów