Margaret nie zaśpiewa na Eurowizji. Polka odpadła w szwedzkich eliminacjach

Sylwia Bagińska 10.02.2019
Margaret przed występem
Fotografia: EastNews/AnderGillenea

Margaret nie zakwalifikowała się do finału Melodifestivalen, czyli szwedzkich eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Piosenkarka zaśpiewała swoją najnowszą piosenkę „Tempo”, która powstała z myślą o tym konkursie.

Margaret już po raz drugi brała udział w szwedzkich eliminacjach do Eurowizji. W ubiegłym roku artystka wystąpiła z utworem „In My Cabana”, który przyniósł jej ogromny sukces na Melodifestivalen. Dostała się wtedy do półfinału koncertu drugiej szansy, a stamtąd awansowała do finału preselekcji. Margaret zajęła wtedy wysokie 7. miejsce.

Margaret odpadła ze szwedzkich preselekcji do Eurowizji 2019

Margaret w prelekcjach zaśpiewała szybką, popową piosenkę „Tempo”. Zarówno w rankingach przed konkursem, jak i notowaniach bukmacherów, radziła sobie całkiem dobrze.

Ostatecznie w szwedzkich prelekcjach Margaret uplasowała się na 5. miejscu na 7 artystów, którzy brali udział w półfinale. Aby przejść do kolejnego etapu, piosenkarka musiałaby zająć maksymalnie czwarte miejsce w głosowaniu publiczności.

Do trzech razy sztuka

Margaret w 2016 roku wzięła udział także w polskich eliminacjach do Eurowizji. Zajęła wtedy 2. miejsce z piosenką „Cool Me Down”. Reprezentantem Polski na Eurowizji został wtedy jednak Michał Szpak.

Zobacz także: Margaret nie chce wyjść za mąż. Powód? Co najmniej zastanawiający

Maryla Rodowicz
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy pamiętasz tekst kultowych polskich piosenek! Prawie każdy je śpiewał!

Maryla Rodowicz

1. Łzy "Agnieszka" - "Zakochani przy świetle księżyca nocami...."

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów