Marcin Dubiel śmiał się z afrykańskiego dziecka. „Skośny Murzyn”. Teraz się z tego tłumaczy

Sandra Banach 31.10.2019
Marcin Dubiel
Fotografia: Instagram.com/marcindubiel

Marcin Dubiel razem z Olą Nowak aktualnie przebywają na wolontariacie w Kenii. W trakcie wyjazdu youtuber śmiał się z afrykańskiego dziecka, które zostało nazwane przez jego znajomego „skośnym Murzynem”.

Polscy youtuberzy – Marcin Dubiel oraz Ola Nowak wyjechali na wolontariat do Kenii. Z pomocą swoich obserwatorów w mediach społecznościowych i innych internautów chcą uzbierać milion złotych dla potrzebujących dzieci. Niestety nie wszyscy wierzą w ich dobroduszność. Z tego powodu w sieci pojawił się hejt na Olę Nowak. Teraz z ogromną dezaprobatą spotkało się zachowanie Marcina Dubiela.

Marcin Dubiel śmiał się z dziecka nazwanego „skośnym Murzynem”. Youtuber się tłumaczy

W sieci pojawiło się kontrowersyjne nagranie z wyjazdu youtuberów do Kenii. Marcin Dubiel w swojej instagramowej relacji pokazał niczego nieświadome afrykańskie dziecko. Zostało ono nazwane przez jego znajomego „skośnym Murzynem”, na co Dubiel zareagował śmiechem.

Krótkie nagranie bardzo szybko zniknęło z instagramowego konta youtubera, ale jak wiadomo – w sieci nic nie ginie. Kontrowersyjny film obiegł internet. Na forach zawrzało.

Na reakcję Dubiela nie trzeba było długo czekać. Twórca internetowy szybko zrozumiał, że zaliczył niemałą wpadkę. Sytuacja wymagała wyjaśnienia, gdyż nie tylko źle wpływała na wizerunek Marcina, ale wszystkich wolontariuszy angażujących się w pomoc w Afryce. Youtuber dodał obszerny wpis na Instagramie, w którym przeprosił za swoje zachowanie.

Kochani, chciałbym przyznać się do błędu, przeprosić. Nagrałem relację, która była po prostu ZŁA. Nie miałem złych zamiarów i nie chciałem żadnego dziecka, któremu tutaj pomagam przedstawić w zły sposób – napisał Marcin Dubiel.

Marcin zaapelował do internautów, żeby nie winili innych wolontariuszy za jego zachowanie.

Nie wińcie nikogo poza nami dwoma w temacie tego feralnego Instastory. Nie wyobrażacie sobie, jaka radość napawa nas wszystkich, kiedy widzimy te dzieciaki na żywo i wiemy, że mamy realny wpływ na to, że będą miały co jeść oraz będą odpowiednio wyedukowane i zostanie zapewniona im pomoc.

Pomoc najuboższym

Przypomnijmy, że zarówno Marcin Dubiel, jak i Ola Nowak pojechali do Kenii w szczytnym celu. Youtuberzy mają wielu obserwatorów – dzięki temu mogą dotrzeć do ogromnej liczby osób, która może wesprzeć zbiórkę pieniędzy.

Wolontariusze chcą uzbierać milion złotych, które przeznaczone zostaną między innymi na budowę ośrodka dla niepełnosprawnych.

Mamy nadzieję, że uda się im szybko zebrać odpowiednią sumę pieniędzy.

Zobacz także: Anna i Robert Lewandowscy pokazali swoje przebranie na Halloween. Postawili na znane postacie

Weź udział w naszym quizie i sprawdź, ile wiesz o Afryce. Powodzenia!

Co wiesz o Afryce? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów...
Rozwiąż quiz

Co wiesz o Afryce? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów...

Co wiesz o Afryce? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów...

1. Jaką powierzchnie ma Afryka?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów