To wideo to hit sieci. Nagrały je mamy dzieci z zespołem Downa

Magdalena Barszczak 20.03.2018
Mamy dzieci z zespołem Downa nagrały poruszające wideo
Fotografia: Youtube.com/Wouldn't Change a Thing

Poruszające przesłanie poszło w świat.

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również ważna data w kalendarzu mam dzieci z zespołem Downa. Z tej okazji 50 Brytyjek nagrało wideo ze swoimi pociechami w roli głównej.

Nagranie zatytułowane "50 zwykłych mam, 50 zwykłych dzieci, 1 dodatkowy chromosom" jest wzorowane na słynnym show "Carpool Karaoke". Mamy wraz ze swoimi dziećmi, siedząc w samochodzie, śpiewają piosenkę "A Thousand Years" autorstwa Christiny Perri.

Pomysł był taki, że jesteśmy normalnymi mamami, kochamy nasze dzieci, one kochają nas i są tak jak inne czterolatki. Nie zamieniłybyśmy ich za żadne skarby na świecie – mówiła BBC.com Rebecca Carless, pomysłodawczyni filmu i mama 4-letniego Archiego.

Wideo zostało opublikowane tuż przed Światowym Dniem Syndromu Downa. 35-latka razem z innymi mamami z internetowej grupy wsparcia chciała, aby wiadomość poszła w świat. Tak też się stało. W ciągu zaledwie tygodnia film obejrzano na YouTubie ponad milion razy. Na Facebooku zasięg jest jeszcze większy. Akcja jest udostępniana i szeroko komentowana w mediach społecznościowych.

Odpowiedź internetu jest szalona. Wynik okazał się jeszcze lepszy, niż się spodziewaliśmy – cieszyła się mama Archiego.

Co można zrobić, żeby 21 marca okazać swoją solidarność z osobami z dodatkowym chromosomem?

Załóż dwie kolorowe skarpetki nie do pary i pokaż, że integrujesz się z osobami z zespołem Downa – zachęcają przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Dajmy im Radość” w Ostrołęce. 

Zobacz także: Czy cesarskie cięcie może być szkodliwe dla dziecka? Najnowsze wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów