Mama Gienka Loski zabrała głos po śmierci syna. Przekazała poruszające słowa

Zuzanna Morska 16.09.2020
Gienek Loska
Fotografia: Damian KLAMKA/East News

Żona zmarłego muzyka wystąpiła niedawno w programie "Dzień Dobry TVN" i na wizji przekazała słowa swojej teściowej. Chwytają za serce!

Gienek Loska zmarł 9 września 2020 roku. Muzyk od kilku miesięcy walczył o życie po przebytym wylewie. W ostatnich miesiącach zajmowała się nim głównie mama - to w jej mieszkaniu, w rodzinnym mieście muzyka na Białorusi, doszło do przykrego incydentu.

O śmierci artysty poinformowali jego bliscy i przyjaciele z branży muzycznej. Tego samego dnia, kiedy pojawiła się ta tragiczna wiadomość, odbył się także pogrzeb Loski.

Rodzina i przyjaciele zmarłego próbują dojść do siebie po tej tragedii. Ostatnio żona Gienka wystąpiła w "Dzień Dobry TVN", gdzie mówiła o swoim mężu. Przy okazji też przekazała poruszające słowa od mamy zmarłego mężczyzny.

Mama Gienka Loski o śmierci syna

Mama Gienka Loski opiekowała się nim od chwili wylewu. Kobieta czuwała przy walczącym o życie synu do ostatnich chwil. Żonka Gienk, Agnieszka, przypomniała o tym fakcie w "Dzień Dobry TVN". Postanowiła także przytoczyć słowa swojej teściowej w programie.

Prosiła, żebym przekazała od niej błogosławieństwo dla wszystkich, którzy nam tak dzielnie pomagali. Dla wszystkich, którzy uczestniczyli w zbiórce, którą robiliśmy dwa lata temu. Bez tych pieniędzy byśmy sobie nie poradzili. Ale to nie były tylko pieniądze. To był cały kanał pomocowy. Musieliśmy wyposażyć pokój, w którym Giena był, jak salę szpitalną. Bardzo wiele osób w tym pomogło. Specjalne podziękowania, mama prosiła, żeby przekazać, Panu Krzysztofowi Rosińskiemu, naszemu konsulowi w Brześciu, a także Tomkowi Kopciowi, prezesowi Polskiej Fundacji Muzycznej, bo oni ogromnie napracowali się przy tym, żeby było tak, jak było. Żeby Giena odchodził godnie – powiedziała Agnieszka Stawicka w "DD TVN".

Przypominamy, że żona Loski, a także jego przyjaciele zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz chorującego muzyka. Z zebranych funduszy finansowali leczenie i rehabilitację Gienka. Mężczyzny niestety nie udało się uratować.

Będzie wam brakowało charyzmatycznego muzyka, który zawojował polską scenę muzyczną m.in. dzięki wygranej w programie "X-Factor"?

Oni odeszli od nas w 2020 roku. Będzie nam ich brakowało.

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów