Mama Cax nie żyje. Modelka miała zaledwie 30 lat!

Julita Buczek 23.12.2019
Mama cax
Fotografia: Instagram @mamacax

Mama Cax była jedną z bardziej rozpoznawalnych niepełnosprawnych modelek, a także aktywistek. O tragicznym wydarzeniu poinformowała jej rodzina.

Mama Cax była modelką, a także aktywistką. Stała się rozpoznawalna, kiedy powiedziała, że nie będzie ukrywać swojej protezy amputowanej nogi.

Chciała dać wyraźnie do zrozumienia, że osoby niepełnosprawne mogą spełniać swoje marzenia samodzielnie.

Mama Cax nie żyje

Kiedy modelka była nastolatką, zachorowała na raka kości oraz płuc. W wyniku wyniszczającej choroby musiała przejść amputację nogi. Od tego czasu Cax poruszała się przy pomocy protezy.

Dziewczyna prowadziła bloga, na którym mówiła o swojej niepełnosprawności i trudnościach, jakie napotyka w życiu codziennym. Stała się rozpoznawalna dzięki charakterystycznemu stylowi ubierania, a także dekorowania protezy. 

Mama wzięła udział w wielu pokazać i sesjach zdjęciowych. Współpracowała z markami: Sephora, Asos, Tommy Hilfiger. 

Informacją o śmierci modelki podzieliła się jej rodzina na instagramowym profilu.

Mama Cax ostatni tydzień spędziła w szpitalu i niestety w poniedziałek 16 grudnia opuściła nasz świat. Jako osoba, która przeżyła raka, przyzwyczaiła się do stawienia czoła wyzwaniom życia. Z tym samym zapałem walczyła w czasie swoich ostatnich dni na ziemi - napisała na w najnowszym wpisie rodzina modelki.

Zobacz także: Kamil Sipowicz znowu zakochany? Jego komentarz nie pozostawia wątpliwości!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów