Małżeństwo przez lata nękało sąsiadów zapachami smażenia. Sąd stwierdził, że to "molestowanie zapachowe"

Redakcja 06.04.2017
Smażenie
Fotografia: East News

Wyrok w sprawie kuchennych zapachów zapadł we Włoszech po raz pierwszy. 

Włoskie małżeństwo przez wiele lat nękało sąsiadów zapachem gotowania, a konkretnie smażenia. Sprawę rozstrzygnął Sąd Najwyższy, który wydał bezprecedensowy wyrok. 

Jak informuje portal Ilfoglio.it, pierwsze niesnaski między lokatorami pojawiły się ponad 10 lat temu. Mieszkańcom bloku znajdującego się w miejscowości Monfalcone we Włoszech nie odpowiadało zachowanie lokatorów z parteru. Jak się okazało, wszystkiemu winne było ich zamiłowanie do gotowania. 

Sąsiedzi z trzeciego piętra skarżyli się, że z mieszkania małżeństwa bardzo często dochodzi zapach smażonego tłuszczu i przypraw. Jakby tego było mało, młoda para gotując bardzo przy tym hałasowała. A ponieważ zapachy stały się dla ich sąsiadów bardzo uciążliwe, sprawę postanowili skierować do sądu. W pozwie oskarżyciele zaznaczyli, że czują się wręcz nękani zapachami. Co więcej, ich woń była tak silna, że mieli wrażenie, że dochodzą one z ich własnej kuchni. 

Sąd Najwyższy we Włoszech po przyjrzeniu się sprawie orzekł, że takie gotowanie jest przestępstwem. Jak stwierdzili sędziowie, zachowanie pary było nieodpowiednie i prowadziło do emisji zapachów na trzecim piętrze. 

Tym samym zatwierdzono wyrok sądu niższej instancji, zgodnie z którym sąsiedzi z parteru mają zapłacić grzywnę. To jednak nie koniec historii. Ponieważ wyrok sądu niższej instancji zapadł parę lat temu, sprawę uznano za przedawnioną, a małżeństwo nie spotka żadna kara. Nie ulega jednak wątpliwości, że termin "molestowanie zapachowe" stanie się niesłychanie popularny. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów