Maluch dla Toma Hanksa już jest. Ma być przetransportowany do Los Angeles za...1 grosz

Redakcja 05.01.2017
Maluch dla Toma Hanksa
Fotografia: www.facebook.com/Bielsko-Biała-dla-Toma-Hanksa-1733378546980494/

Pozostaje tylko czekać jak na tak wyjątkowy prezent zareaguje aktor. 

Tom Hanks, jeden z najlepszych hollywoodzkich aktorów, dał się poznać jako amator fiata 126p. Kilka miesięcy temu na swoim profilu społecznościowym opublikował zdjęcia z kultowymi maluchami. Swoim wyznaniem "jestem podekscytowany moim nowym samochodem", aktor podbił serca internautów, którzy masowo udostępniali jego post. Jego popularność wykorzystała także Monika Jaskólska, znana w Bielsku-Białej aktywistka. 

Jaskólska wpadła na pomysł, aby podarować aktorowi kultowego malucha. Jak pomyślała, tak też zrobiła. Na Facebooku utworzyła wydarzenie "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa" i uruchomiła zbiórkę pieniędzy na samochód dla aktora. Fiat 126p. miał być nie tylko prezentem dla Hanksa, ale również promocją miasta. Dziś wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości Tom Hanks po ulicach Los Angeles będzie poruszał się maluchem prosto z Polski. Tak, kultowy samochód dla aktora został już znaleziony. Jak podaje Tvn24.pl, jego koszt to 8,5 tysięcy złotych.

Samochód poszukiwany od dłuższego czasu mamy! Rocznik 74 "odłożony" czeka daleko od Bielska, ale sercem blisko. Po Nowym Roku udamy się po niego w podróż, mam nadzieję z ludźmi, którzy zaoferowali jego gratisowy transport. Firma oferująca jego generalny remont, a takiego wymaga (samochód - red.), podtrzymuje swoją ofertę (…). Będzie naprawdę rewelacyjny po ukończeniu, śmiem twierdzić iż najpiękniejszy na świecie!!!! - napisała na Facebooku Monika Jaskólska. 

Tom Hanks dał się poznać jako amator kultowego malucha
Fotografia: www.facebook.com/TomHanks/

Tom Hanks dał się poznać jako amator kultowego malucha

Zbiórka wciąż trwa

Znalezienie samochodu nie było jednak prostą sprawą. Kluczową kwestią był bowiem jego rocznik. Jeśli zakupiony samochód nie spełniłby określonych wymogów, nie mógłby poruszać się po amerykańskich drogach. 

Musiał to być egzemplarz wyprodukowany najpóźniej w 1975 roku. Taki wiek pojazdu pozwoli na rejestrację samochodu jako zabytkowego i aktor będzie się nim mógł swobodnie poruszać, młodszy rocznik byłby tylko eksponatem w garażu - powiedziała Monika Jaskólska w rozmowie z Silesion.pl. 

Teraz kultowy maluch zostanie przetransportowany do Bielska i przejdzie generalny remont, a później zostanie wysłany do Los Angeles. Jak zaznaczyła na Facebooku aktywistka, linia lotnicza, której nazwa jest jeszcze pilnie strzeżoną tajemnicą, zaoferowała transport za jedynie 1 grosz. To jednak nie wszystko. 

Okazało się, że linie ufundują również przelot, tam i z powrotem, jeśli Tom Hanks zechce odwiedzić Bielsko-Białą - powiedziała organizatorka akcji w rozmowie z Silesion.pl. 

Oczywiście fakt, że samochód został już znaleziony wcale nie oznacza, że zbiórka pieniędzy jest zakończona. Wprost przeciwnie. Pozostałe pieniądze trafią do bielskiego szpitala pediatrycznego. Cel szczytny, warto więc dołożyć swoją cegiełkę. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów