Mało kto wierzył, że Edyta Górniak zaprojektuje dobrą kolekcję. Udało się, ale skorzystał też ktoś inny

Paulina Szestowicka 05.10.2016
Edyta Górniak
Fotografia: East News

Kolekcja ubrań Edyta Górniak x NAOKO została podrobiona i sprzedawano ją za niższą cenę. 

Edyta Górniak zaprojektowała kolekcję ubrań dla marki NAOKO. Linia miała premierę 6 czerwca 2016 roku i cieszyła się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród fanów piosenkarki. Co ciekawe, producent uznał, że można na tym zrobić jeszcze lepszy biznes. 

Jak informuje "Fakt", do sprzedaży wprowadzono podrobione ubrania, które wyglądały bardzo podobnie do tych, które zaprojektowana Edyta Górniak, ale w niższych cenach. Wokalistka oczywiście o niczym nie wiedziała, ponieważ ubrania były sprzedawane w innych lokalizacjach niż początkowo zakładano, czyli małych butikach i na bazarach. Policjanci na pierwszej akcji skonfiskowali 500 sztuk odzieży, a na drugiej 130. 

Mundurowi zabezpieczyli wszystkie zakwestionowane wyroby oraz przesłuchali osoby dokonujące ich sprzedaży. Wartość zabezpieczonej do sprawy odzieży pokrzywdzony oszacował na ponad 200 tysięcy złotych. Następnie w dniu 17 sierpnia br. pokrzywdzony poinformował policję, iż na terenie tego samego centrum handlowego ujawnił kolejny boks, w którym może dochodzić do obrotu podrobioną odzieżą na jego szkodę – powiedział gazecie "Fakt" mł. aspirant Grzegorz Stasiak z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach.

Podrobione ubrania kosztowały o 30 procent mniej niż oryginalne. Oczywiście nie chodzi tylko o pieniądze, ale fakt, że nazwisko wokalistki oraz nazwa marki widnieje na ubraniach niższej jakości. Piosenkarce oraz właścicielkom zależy na tym, aby wszyscy wiedzieli, że projektując kolekcję, wybierały materiały dobrej jakości. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów