Mało kto wie, ale Nicole Kidman była modelką. W wieku 14 lat trafiła na okładkę znanego magazynu

Mateusz Patyk 20.12.2016
Nicole Kidman
Fotografia: East News

Trudno zrozumieć, dlaczego aktorka wstydzi się tego epizodu w swojej karierze zawodowej. 

W lipcu 1983 roku mało kto spodziewał się, że przyszła gwiazda filmu "Oczy szeroko zamknięte" za kilkanaście lat zostanie laureatką Oscara. W tamtym czasie Nicole Kidman jeszcze nie zdecydowała, jaką artystyczną drogę wybierze. W kinie zadebiutowała dopiero pod koniec roku w "Bandytach kontra BMX". Ale jak to bywa w życiu celebrytów, nie da się nic schować pod dywan.

16 grudnia 2016 roku w brytyjskim talk show jego prowadzący, Graham Norton, postawił 49-letnią Australijkę w dość kłopotliwej sytuacji. Widownia zgromadzona w studiu i przed telewizorami zobaczyła, jak aktorka wyglądała ponad trzy dekady temu na okładce magazynu dla nastolatek.

Nie wiem czy jesteście tego świadomi, ale obawiam się, że pismo „Dolly” zamknęło się na dobre. Ten magazyn był dla ciebie bardzo ważny u progu twojej kariery, prawda? – prowadzący zapytał żartobliwie Nikole Kidman w trakcie programu.

Aktorka  nie mogła uciec od odpowiedzi. Przeczuwała, że zaraz jej skrywana tajemnica wyjdzie na jaw. Swoich sił w modelingu próbowała jako młoda, 14-letnia dziewczyna. Na okładce widać zresztą, że to nie jest ta Nicole Kidman, którą znają jej fani. Lekko zaokrąglona twarz i rude kręcone włosy zapadają na długo w pamięci, ale to, co miała podczas sesji na sobie i jaką przybrała pozę, przebiło wszystko.

O Boże, jesteś taki brutalny – odpowiedziała na fortel hosta programu Kidman.

Okładka wygląda jak lata osiemdziesiąte w pigułce. Można z niej dowiedzieć się, że w numerze pojawili się aktor Richard Gere i piosenkarz Boy George - dwie osobowości tamtego okresu, do których wzdychały nastolatki. Ponadto głównym artykułem wydania był przegląd letniej mody oraz gigantyczny plakat z Michaelem Jacksonem. Aktorka była wtedy na tyle anonimowa, że nawet nie zamieszczono jej nazwiska. Gdyby tylko redakcja wiedziała, jaką perełkę zatrudnili na potrzeby gazety...

Okazją do spotkania hollywoodzkiej gwiazdy kina z widzami na żywo była promocja filmu „Lion. Droga do domu”, który w polskich kinach wyświetlany jest od 2 grudnia. Wystąpiła w nim u boku aktora znanego z hitu „Slumdog. Milioner z ulicy” – Deva Patela.

Magazyn Dolly
Fotografia: www.youtube.com/TheGrahamNortonShow
Nicole Kidman
Fotografia: www.youtube.com/TheGrahamNortonShow
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów