Rozenek powiedziała synom, że urodzili się dzięki in vitro. Jak zareagowali?

Małgorzata Rozenek
Fotografia: Instagram.com/m_rozenek

Małgorzata zabrała głos w sprawie stygmatyzowania dzieci urodzonych dzięki tej metodzie zapłodnienia.

Małgorzata Rozenek podczas spotkania prasowego poświęconego promocji swojej książki "In vitro. Rozmowy intymne" opowiedziała o własnych doświadczeniach z in vitro. Gwiazda, która urodziła swoich synów dzięki tej metodzie, zdradziła, w jaki sposób ich o tym poinformowała.

Małgorzata Rozenek o metodzie in vitro

Małgorzata Rozenek otwarcie krytykuje Kościół oraz polityków, którzy sprzeciwiają się stosowaniu zapłodnienia in vitro i nie akceptuje stygmatyzacji dzieci urodzonych dzięki tej metodzie. Podczas promocji swojej książki gwiazda odniosła się do tego problemu:

Te wszystkie określenia, że "dzieci rodzą się z bruzdą", że są "dziećmi Frankensteina" albo poczętymi niegodnie są straszne. Ludzie zapominają, że za każdym udanym in vitro stoi konkretne dziecko, które to słyszy – mówiła Rozenek.

Małgorzata zdradziła też, w jakich okolicznościach jej synowie dowiedzieli się o tym, że urodzili się dzięki in vitro:

Moi synowie dowiedzieli się, że urodzili się dzięki in vitro, gdy przejeżdżaliśmy z ówczesnym mężem koło kliniki leczenia niepłodności. Powiedzieliśmy im o tym - wyznała.

Rozenek opowiedziała o tym, jak inne dzieci reagują na to, że jej synowie urodzili się dzięki in vitro. Gwiazda przytoczyła jedną z rozmów, które odbyła ze swoim 13-letnim synem Stasiem:

Chodzą do szkoły, w której takie dzieci, nie są stygmatyzowane, ale i tak zapytałam Stanisława, starszego syna, czy w szkole mu nie dokuczają. On na to: "Mamo, nie. Dzieci na ten temat w ogóle nie rozmawiają. To dorośli o tym mówią" – dodała.

A co wy sądzicie na temat in vitro?

Zaskakiwały naturalności, elegancją i szykiem. Ich życie wyglądało jak historia z bajki. Prawda często była zupełnie inna. Ikony seksapilu miały na swoim koncie skandale i zdrady, a ich życie nie było tak kolorowe, jak wszystkim się wydawało.     

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów