Małgorzata Rozenek napisała książkę o in vitro. "Nie mogę dłużej milczeć"

Małgorzata Rozenek
Fotografia: Instagram.com/m_rozenek

Internauci gratulują jej i dziękują za poruszenie tego trudnego tematu.

Małgorzata Rozenek pochwaliła się na Instagramie swoją najnowszą książką poświęconą tematowi in vitro. Gwiazda w najnowszym poście opowiedziała o tym, jak wyglądała praca nad tym projektem.

Małgorzata Rozenek o swojej nowej książce "In vitro. Rozmowy intymne"

Małgorzata Rozenek przez ostatnie miesiące pracowała nad kolejną książką, która właśnie ujrzała światło dzienne. Pozycja In vitro. Rozmowy intymne składa się z 13 rozmów przeprowadzonych przez Rozenek z innymi kobietami, ekspertami, a nawet duchownymi. Wśród jej rozmówców nie zabrakło seksuologa, ginekologa i księdza dominikanina.

Dziś już mogę głośno podzielić się z Wami efektami mojej wielomiesięcznej pracy ❤ Długie poszukiwania bohaterów, kilkanaście spotkań, kilkadziesiąt godzin rozmów, wiele łez, radości, śmiechu oraz smutku... Jestem dumna z tego, że książka „In vitro. Rozmowy intymne” właśnie ujrzała światło dzienne - napisała Rozenek.

W dalszej części swojego posta gwiazda opowiedziała o tym, jak wiele zawdzięcza metodzie in vitro i dlaczego postanowiła zająć się tym tematem:

Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów. Nie byłoby ich ze mną, gdyby nie pomoc lekarzy. Gdyby nie In vitro. Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powiela krzywdzące stereotypy, służy jako narzędzie walki politycznej. Dzięki ginekologom, seksuologom, embriologom oraz księdzu dominikanowi przedstawię wam całą prawdę o tej procedurze. Kilkakrotnie przeszłam procedury in vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że razem z innymi rodzicami mam obowiązek zabrać głos.

Większość internautek poparło Rozenek. Wśród nich znalazły się też matki, które urodziły dzieci dzięki in vitro:

Również jestem dumną mamą dwóch adopcyjnych chłopców. Zarówno in vitro, jak i adopcja to wciąż w Polsce ogromne tabu i problem, ale problem społeczeństwa! Nie nas starających się o bycie rodzicami.

Gratuluję odwagi i pięknej inicjatywy. Niestety w naszym kraju to wciąż temat tabu, pełen przekłamania.

Posiadanie upragnionego dziecka to największa radość! A jaką metodą zostało poczęte… czy to naprawdę takie ważne? I czemu to wzbudza tyle emocji? A najważniejsze, że ma się rodzin.

W rozmowie z Plejada.pl Małgorzata dodała, że egzemplarze jej najnowszej książki zostały wysłane m.in. do resortu zdrowia oraz innych instytucji publicznych. Jak myślicie, jej książka ma szanse stać się bestsellerem?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów