Małgorzata Kożuchowska ogoli się na łyso? "Nie jestem przywiązana do swojego wyglądu"

Małgorzata Kożuchowska obetnie się na łyso?
Fotografia: Instagram/malgorzatakozuchowska_

Małgorzata Kożuchowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i rozchwytywanych polskich aktorek. Okazuje się, że gwiazda wciąż czeka na nowe wyzwania.

Małgorzata Kożuchowska nie boi się drastycznych metamorfoz i charakteryzacji. W nowym wydaniu pokazała się m.in. w filmie Patryka Vegi "Plagi Breslau". Teraz wyznała, że to dopiero początek jej barwnych przemian. Gwiazda nie jest przywiązana do swojego wyglądu, a dla ekscytującej roli mogłaby nawet ogolić głowę na łyso.

Małgorzata Kożuchowska: "Jestem gotowa ogolić się na łyso"

Małgosia uchodzi za ikonę stylu i jest wzorem dla wielu kobiet. Do tej pory jej postacie w przeważającej większości przypadków prezentowały się elegancko i naturalnie. Ogromnym zaskoczeniem była charakteryzacja do filmu "Plagi Breslau" - Kożuchowska obcięła jeden bok włosów, miała namalowane sińce pod oczami i wyglądała na zmęczoną. Teraz aktorka w rozmowie z "Plejadą" przyznała, że to dopiero początek jej nietypowych ról. W rozmowie z producentami serialu "Druga szansa" sugerowała nawet, że mogłaby... ogolić się na łyso.

Pamiętam, że gdy zastanawialiśmy się nad tym, o czym powinien być ostatni sezon "Drugiej szansy", zaproponowałam, żeby moja bohaterka mierzyła się z nowotworem. Chodziło mi o to, żeby zrobić sezon o silnej kobiecie, która walczy z chorobą, przechodzi wzloty i upadki, ale się nie poddaje. Byłam gotowa ogolić się na łyso, bo tak mi na tym zależało. Wbrew obiegowej opinii, nie jestem przywiązana do swojego wyglądu. Przecież włosy prędzej czy później by mi odrosły. Tu chodziło o coś znacznie ważniejszego. Ostatecznie jednak się na to nie zdecydowano - opowiedziała.

Mimo że pomysł nie został zrealizowany, Małgorzata Kożuchowska wciąż jest otwarta na nowe propozycje. Nie ukrywa, że z chęcią przeszłaby kolejną zmianę wizerunkową.

Dlatego przez lata się o to dopominałam. Zajęło mi sporo czasu, żeby znaleźć kogoś, kto zaryzykuje i podejmie się tego wyzwania. Zdarzało się, że mogłam poszaleć, wcielając się w role dalekie od mojego wizerunku, na przykład u Marcina Wrony w "Ich czworo" czy u Wojtka Nowaka w filmie "Wojna moja miłość", gdzie zagrałam Krystynę Skarbek. Ale moje doświadczenie jest takie, że to po "Plagach Breslau" zaczęłam dostawać ciekawsze role w filmach.

Myślicie, że Małgosia dostanie kolejną szansę na pokazanie się widzom w innej formie?

Zobacz także: 8 lat temu Hanka Mostowiak zginęła w kartonach. Pamiętacie tę scenę?

Małgorzata Kożuchowska od lat gra mamę Boską w serialu "Rodzinka.pl". Sprawdź, jak dobrze znasz fabułkę produkcji!

Rozwiąż quiz

"Rodzinka.pl" - ile wiesz o tym serialu? Tylko co 3 osoba zdobywa komplet punktów...

1. Kto wciela się w postać Natalii Boskiej i Ludwika Boskiego?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów