Małgorzata Kożuchowska od lat ciężko choruje. Wcześniej o tym nie mówiła

Zuzanna Morska 24.11.2019
Małgorzata Kożuchowska
Fotografia: instagram.com/malgorzatakozuchowska_

Aktorka opowiedziała o szczegółach choroby w felietonie dla magazynu "Forbes".

Małgorzata Kożuchowska to bez wątpienia jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek. Gwiazda ma na swoim koncie liczne role w filmach pełnometrażowych, ale widzowie pokochali ją też za kreacje aktorskie w popularnych serialach.

Kożuchowska jest też szczęśliwą mamą 5-letniego synka Jana. To właśnie o nim, o macierzyństwie i o godzeniu życia prywatnego z zawodowym opowiedziała w felietonie napisanym dla magazynu "Forbes". Tu też przyznała, że od lat zmaga się z ciężką chorobą.

Małgorzata Kożuchowska od lat choruje

Małgorzata Kożuchowska rozpoczęła swój felieton od wspomnień dotyczących tego, jak pracowała, kiedy była w ciąży i kiedy jej synek był mały. Godzenie opieki nad dzieckiem z karierą aktorską nie należy do najłatwiejszych, ale aktorka podołała temu wyzwaniu.

Czemu postanowiłam napisać o tym właśnie teraz? Bo mój syn skończył właśnie pięć lat! Jest już dużym, inteligentnym chłopcem, który ma poczucie humoru, umie wyrażać swoje zdanie i nie jest zdany na mnie 24 godziny na dobę jak przez ostatnie lata. Czas płynie niezwykle szybko, ale mimo upływu lat bardzo wyraźnie pamiętam początki: pierwszy uśmiech, pierwsze słowo, pierwszy ząbek… I chyba już dojrzałam do tego, by chcieć się tym wszystkim podzielić - wyznała na łamach magazynu "Forbes".

Także tutaj gwiazda przyznała, że powrót do pracy był podwójnie trudny. Kożuchowska zabierała syna na plan, karmiła go w przerwach od zdjęć, a sama jeszcze do siebie nie doszła.

Byłam wyczerpana, napuchnięta, czułam, że we wszystkim wyglądam słabo. Ostatnią rzeczą, na jaką miałam ochotę, to pokazywać się tak światu. Jeszcze dziś, kiedy przypadkiem trafię na odcinki „rodzinki.pl” z tego okresu widzę „księżyc w pełni” - przyznała.

Powrót do normalności utrudniała jej dodatkowo... ciężka choroba. Kożuchowska od lat bowiem cierpi na Hashimoto. 

Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto, biorę leki, muszę bardzo uważać na to, co jem. Przed diagnozą byłam wiecznie osłabiona, przemęczona i przeziębiona. Odporność zerowa. Wzięłam się za siebie i jest ogromna poprawa. Zrobiłam to dla siebie i dla dziecka, wcześniej wciąż brakowało czasu… Było warto – czuję się o niebo lepiej! - dodała.

Wiedzieliście, że zmaga się z taką chorobą?

Ten niezwykły projekt robi furorę w sieci! Wszystko za sprawą zdjęć, na których pozuję gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami! Musicie to zobaczyć.                                                   

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów