Majówka w dobie koronawirusa. Podpowiadamy, co będzie wolno w długi weekend!

Majówka: altana w ogrodzie
Fotografia: MAREK ZAJDLER/East News (zdjęcie poglądowe)

Koronawirus pokrzyżował nam wiele planów. W tym te podróżnicze. Jak będzie wyglądała tegoroczna majówka? Podpowiadamy, co będzie wolno w długi weekend.

Majówka nadchodzi wielkimi krokami. Długi weekend majowy co roku był dla większości z nas doskonałym momentem na tzw. "otwarcie sezonu". Pierwsze podrygi lata nadchodzą wielkimi krokami, my jednak musimy pozostać w izolacji. Jak zatem będzie wyglądała tegoroczna majówka? Czy będziemy mogli wyjechać? Co będzie nam wolno w długi weekend, a jakich rozrywek powinniśmy unikać? Podpowiadamy, jakie zasady będą nas obowiązywać podczas majówki 2020! 

Zobacz także: Dokąd pojedziemy na wakacje 2020? Zbadano plany podróżnicze Polaków! 

Majówka 2020: czy będzie można wyjechać?

Choć rząd ogłosił już decyzję o wprowadzeniu II etapu rozluźniania ograniczeń, wejdzie on w życie dopiero 4 maja. W związku z tym majówka będzie musiała odbyć się na starych zasadach.

Co zatem będzie nam wolno w długi weekend? Możemy oczywiście udać się na spacer oraz przemieszczać w celach rekreacyjnych. To oznacza, że śmiało możemy pojechać za miasto. Jeżeli zatem twoim marzeniem na długi weekend jest wyjazd nad morze lub w góry, śmiało możesz sobie na niego pozwolić samemu lub w gronie swoich domowników. Jest jednak pewne duże utrudnienie.

Wszelkie hotele i kwatery noclegowe zostaną otwarte dopiero 4 maja. Jeżeli zatem chcesz dokądś pojechać, musisz zapewnić sobie nocleg na własną rękę. Udanie się do znajomych nie jest jednak dobrym pomysłem, minister zdrowia wciąż prosi bowiem o izolowanie się i podchodzenie z głową do tego typu spotkań. 

Jeżeli jednak masz możliwość odwiedzenia nadmorskich miejscowości, śmiało możesz udać się na spacer na molo, promenadę lub plażę. Wolno też spacerować po miejskich parkach oraz lasach. Pamiętajcie jednak, żeby w miejscach publicznych mieć ze sobą maseczkę!

A jak będą wyglądały inne aktywności w długi weekend?

Zobacz także: Kiedy otworzą siłownie i baseny? Padła propozycja konkretnej daty! 

Majówka 2020: czy będzie można urządzić grilla ze znajomymi?

Majówka większości z nas kojarzy się ze spotkaniami w większym gronie oraz oczywiście grillowaniem. W tym roku jednak warto podejść do tego z głową.

Oczywiście możesz udać się na prywatną działkę i zorganizować grilla, ale tylko w gronie swoich domowników! Wciąż obowiązuje bowiem zakaz zgromadzeń. W związku z tym za zorganizowanie grilla w gronie znajomych, nawet na prywatnej działce, możemy słono zapłacić. Całkowicie odpada natomiast grillowanie w przestrzeni publicznej, np. na nadwiślańskiej plaży. 

Pamiętajcie też, żeby nie organizować grilla na balkonie w bloku. Za takie szaleństwa również możecie otrzymać wysoki mandat. Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest zaopatrzenie się w grill elektryczny, który jest doskonałą alternatywą dla tego klasycznego, a nie dymi, nie zanieczyszcza środowiska i nie jest uciążliwy dla naszych sąsiadów.

Zobacz także: To w tym kraju spędzimy wakacje 2020?! Opanowali koronawirusa, a teraz szykują się do sezonu

Koronawirus w Nowym Jorku sieje spustoszenie. Miasto, które do tej pory tętniło życiem, dziś wygląda jak wymarłe. Ten widok przypomina filmy postapokaliptyczne.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów