Majka Jeżowska opowiedziała o walce z nieuleczalną chorobą. "Trzęsłam się cała. Byłam przerażona"

Hanna Skowron 08.05.2019
Majka Jeżowska
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

Wokalistka zdobyła się na szczere wyznanie.

Majka Jeżowska kojarzy się Polakom przede wszystkim z radosnymi piosenkami dla dzieci. Niewiele osób wie, że od kilku lat piosenkarka boryka się z nieuleczalną chorobą. Trudno w to uwierzyć! Przez lata lekarze źle ją diagnozowali.

Zobacz także: Joanna Krupa jest nieuleczalnie chora! Szczerze o tym opowiedziała

Gwiazda na antenie Radia Zet, w rozmowie z Michałem Figurskim, opowiedziała o walce z Hashimoto. Mimo że zawsze prowadziła zdrowy tryb życia i uważała na to, co je, źle się czuła. Dopiero po wielu latach okazało się, że przyczyną jej problemów jest choroba autoimmunologiczna.

Majka Jeżowska choruje na Hashimoto

Piosenkarka najpierw bardzo schudła, a potem drastycznie przytyła. Wahaniom wagi towarzyszył silny stres. Jeżowska uprawiała sport i zdrowo się odżywiała, jednak czuła się coraz gorzej.

Ręce mi się trzęsły, trzęsłam się cała i wiedziałam, że chudnę bez powodu. Jedynym powodem był stres – zakochałam się po prostu - wyznała w programie "NieZŁY pacjent w Radiu ZET".

Dostała leki na tarczycę, jednak po nich nadczynność przeszła w niedoczynność. Piosenkarka zaczęła wtedy odczuwać bóle w klatce piersiowej. Nie wiedziała, co się z nią dzieje i była przerażona.

Dopiero jak poszłam do endokrynologa, dowiedziałam się, że muszę na wszelki wypadek zrobić badanie przeciwciał. Przez wszystkie lata robiłam tylko te podstawowe badania tarczycy, w których zazwyczaj nie wychodzi choroba autoimmunologiczna. Dopiero, jak się okazało, że mam dużo przeciwciał, to zostałam właściwie zdiagnozowana - opowiadała.

Dowiedziałam się, że mój organizm zaczął atakować własne tkanki. Byłam przerażona, że produkuję coś, co mnie może zniszczyć - dodała.

Hashimoto, inaczej autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, jest chorobą nieuleczalną. Można łagodzić tylko jej objawy. Jej najczęstsze symptomy to: ciągłe zmęczenie, zaburzenia rytmu serca, wypadanie włosów, bóle mięśni i stawów, nieregularne miesiączki czy nieuzasadnione tycie. Zapada na nią coraz więcej osób, dlatego jest nazywana chorobą cywilizacyjną.

Zobacz także: Majka Jeżowska na wakacjach pozuje w kostiumie kąpielowym. Fani są zachwyceni

W sieci furorę robi nowe wyzwanie! Gwiazdy publikują swoje zdjęcia sprzed 10 lat

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów