Majętny pozna atrakcyjną studentkę. W polskiej sieci pojawił się portal, który ułatwia nawiązywanie takich znajomości

Artukuł sponsorowany 10.07.2017
Para
Fotografia: Sugardate.eu

Niewielu z nas w dzisiejszych czasach dziwi widok dojrzałego mężczyzny w towarzystwie dużo młodszej od siebie kobiety. Co jednak w sytuacji, gdy taka relacja opiera się na elementach finansowych?

Odruchowo chciałoby się powiedzieć, że to niemoralne, tymczasem popularność takich związków rośnie. Naprzeciw temu zjawisku wychodzi rynek internetowy, proponując szeroką ofertę portali internetowych, na których związek oparty na stronie materialnej nie jest aberracją, ale normalnością.

Niedawno w polskiej sieci pojawiła się strona Sugardate.eu, której mottem jest "otwarcie drzwi do świata, którego każdy z nas szuka", a która stanowi platformę do nawiązywania znajomości w stylu "sugar daddy"/"sugar baby".

Akcent finansowy nie musi wykluczać romantyzmu, a i w tradycyjnych relacjach nierzadko próżno szukać materialnej równości. Jednak twórcy portalu wkrótce stanęli w ogniu krytyki, w tym otwartych zarzutów o promocję prostytucji.

Sugardate.eu nie oferuje kota w worku, po prostu staramy się sprostać wymaganiom rynku. Naszym zdaniem w Polsce również istnieje sponsoring. Uważamy, że pieniądze nie są wystarczające do miłości, ale na pewno ją osłodzą. Na naszej stronie oferujemy ludziom możliwość zapoznania się z tymi, którzy uważają, że zaplecze finansowe i osiągnięte dzięki niemu wspólne pasje mogą upiększyć ich związek - twierdzą twórcy portalu.

puncs02
Fotografia: Sugardate.eu

Nic nowego pod słońcem

Sugardate to nie nowość. Według statystyk, wśród studentek i absolwentek szkół w USA powszechną popularnością cieszy się stworzony dziesięć lat temu portal SeekingArrangement.com, który jest dziś najbardziej znanym na świecie serwisem w kategorii "sugar daddy"/"sugar baby". Liczba użytkowników tego typu portali na świecie idzie dziś już w miliony i korzystanie z nich staje się dla gorzej sytuowanych młodych dziewcząt normalnością. Korzyści są wszak obustronne.

Oczywiście majętny gentleman może przy młodszej kobiecie przeżyć własną drugą młodość, ale i jego partnerka korzysta, bo przy takim zabezpieczeniu finansowym może rozwijać własne i wspólne pasje, inwestować w edukację i samorozwój. A wobec konieczności walki o utrzymanie mogłoby być to dużo trudniejsze. Młode kobiety nierzadko też zupełnie prywatnie wolą dużo starszych od siebie mężczyzn.

Nie jest też tajemnicą, że podobne znajomości często zawiązują się na uznawanych za tradycyjne portalach randkowych. Sugardate zdaje się więc tylko próbą zajęcia i usystematyzowania niszy, która i tak istnieje.

Czy przyjmie się to u nas?

Twórcy Sugardate.eu zaczynali na Węgrzech, ale zdążyli już otworzyć swoje filie w Czechach i na Słowacji. I wedle ich słów, we wszystkich przypadkach jest to działalność rentowna. Można oczywiście zastanawiać się, czy w przypadku bardziej tradycyjnej kultury, z jaką mamy do czynienia w Polsce, sukces uda się powtórzyć. Albo pytać z innej strony: ile można ugrać na początkowym skandalu i na ile takiego paliwa starczy. Jak będzie? Czas pokaże, czy i co będzie w tej sytuacji decydujące.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów