Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka ma ogromny majątek. Na ile jest szacowany?

Alicja Górka 22.08.2019
wozniak starak rodzina majątek
Fotografia: VIPHOTO/East News

Rodzina Woźniaków-Staraków od lat zajmuje wysokie miejsce na liście najbogatszych Polaków w Polsce. Na ile szacowany jest ich majątek?

Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka to jedna z najbogatszych w Polsce. W rankingu najzamożniejszych utrzymują się już od wielu lat.

Piotr Woźniak-Starak - majątek producenta filmowego

Rodzina Staraków dorobiła się na branży farmaceutycznej. Należy do nich Polpharma, Polfa, a także udziały w Herbapolu oraz Zakładach Tłuszczowych Kruszwica. Piotr był pasierbem Jerzego Staraka, jednego z najbogatszych Polaków. Według miesięcznika "Forbes" wartość aktywów Jerzego Staraka i jego żony Anny Woźniak-Starak szacuje się na 6 mld zł.

Matka zmarłego producenta jest właścicielką restauracji Belvedere, która znajduje się w warszawskich Łazienkach Królewskich.

Zobacz także: Wiceszef MSWiA: "Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione"

Piotr Woźniak-Starak był producentem filmowym oraz przedsiębiorcą. W 2008 roku założył przedsiębiorstwo Watchout Productions. Odpowiadał za takie produkcje jak "Bogowie" (w Polsce film obejrzało ponad 2,2 miliona widzów) czy "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" (do kin poszło 1,720 mln osób). Piotr odpowiadał również za produkcje reklam (PKO BP, UPC czy Circle K).

Zobacz także: Niepokojące informacje w sprawie zaginięcia Piotra Woźniaka-Staraka. Media: "Biały proszek w motorówce"

Piotr Woźniak-Starak zaginął w niedzielę na jeziorze Kisajno. Wypadł z motorówki, którą płynął nocą wraz z 27-letnią kobietą. Jego ciało odnaleziono w czwartek 22 sierpnia. Znany producent zmarł w wieku 39 lat.

Zobacz także: Agnieszka Woźniak-Starak wyłączyła możliwość komentowania na Instagramie

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów