Maja Frykowska walczy o odszkodowanie po obejrzeniu filmu Tarantino. O co chodzi?

Marianna Bereza 21.10.2019
Maja Frykowska
Fotografia: Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Celebrytka postanowiła walczyć o prawdę o swoim dziadku.

Od polskiej premiery filmu Quentina Tarantino "Pewnego razu w Hollywood" minęły dwa miesiące. Produkcja ta jest szczególnie ważna dla Mai Frykowskiej ze względu na postać jej dziadka Wojciecha Frykowskiego. Okazuje się, że "Frytka" z 1. edycji "Big Brothera" zamierza ubiegać się o odszkodowanie. O co chodzi?

"Pewnego razu w Hollywood" dla polskich widzów jest szczególnie ważny ze względu na polski akcent. W Romana Polańskiego wcielił się Rafał Zawierucha. W filmie poruszającym temat morderstwa Sharon Tate pojawia się również postać Wojciecha Frykowskiego. On także został zamordowany przez sektę Charlesa Mansona.

Maja Frykowska walczy o odszkodowanie po obejrzeniu filmu Tarantino

Frykowska w rozmowie z portalem Plejada przyznała, że wokół osoby jej dziadka narosło wiele nieprawdziwych legend. W związku z nimi zamierza ona walczyć o odszkodowanie.

Zabójstwo dziadka przez sektę Mansona to tragiczny i bolesny rozdział w historii mojej rodziny. Dziś walczę o prawdę po zamordowanym dziadku. A sprawa pieniędzy z odszkodowania jest trudną sprawą, jednak za wcześnie, by o tym mówić - wyznała.

Okazuje się, że "Frytce" wcale nie chodzi o pieniądze.

Pieniądze nie są dla mnie najważniejsze. Zależy mi, by przedstawić prawdę o tym, kim był i jaki był naprawdę Wojciech Frykowski. Przez lata narosło wokół niego wiele legend. Mój dziadek był przyjacielem Romana Polańskiego, otwartym, zdolnym filmowcem, przed którym w Hollywood otwierały się drzwi kariery. Jednak jego życie skończyło się przedwcześnie - podsumowała.

Celebrytka dodała, że chce, by jak najwięcej osób dowiedziało się, jakim "wspaniałym człowiekiem był jej dziadek".

Zobacz także: Rusin zaatakowała "Frytkę" w "DD TVN", teraz się tłumaczy. "Żenada", "czysty zabieg PR"

Ile wiesz o rodzinie Kardashianów? Sprawdź, jak dobrze znasz celebrytów!

Kim Kardashian z rodziną
Rozwiąż quiz

Sprawdź, ile wiesz o rodzinie Kardashianów. Powodzenia!

Kim Kardashian z rodziną

1. Biologiczny ojciec m.in. Kim Kardashian - Robert Kardashian był popularnym:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów