Mołek o ciąży i porodzie: "Stres, nieprzespane noce, cesarskie cięcie"

Malwina Wasilewska 16.09.2019
Magda Mołek
Fotografia: Instagram.com/magda_molek

Gwiazda TVN odczarowała promowany w mediach wizerunek młodej matki.

Magda Mołek czuje się szczęśliwą i spełnioną matką, jednak nie ukrywa, że macierzyństwo dało się jej we znaki. Mama 8-letniego Henryka i rocznego Stefana w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz zdradziła, co sądzi na temat "instamatek" oraz szczerze opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z porodem.

Magda Mołek szczerze o macierzyństwie

Magda Mołek zwykle unikała rozmów na temat jej życia prywatnego, jednak tym razem zrobiła wyjątek i zdobyła się na szczere wyznanie dotyczące macierzyństwa. Dziennikarka skrytykowała też instamatki, które promują nierealny obraz codzienności:

Sprzeciwiam się lansowanej wersji macierzyństwa glamour, gdzie w domu jest posprzątane, rzęsa zrobiona, pazur wymalowany, latte podane a w tle siedzi uśmiechnięty bobas. (...) Rozmawiam z innymi mamami i żadna, naprawdę żadna nie ma takiego życia. Może miewamy bardziej wytworne momenty, ale codzienność jest trudna. Jest więc prawdopodobne, że taki świat istnieje, uważam jednak, że jest jedynie wykreowany. Macierzyństwo, poza jego stroną fizyczną, czyli faktem, że jesteś niewyspana, schorowana, nie masz kiedy iść zrobić siusiu, o prysznicu nie wspominając, ma też drugą, tę emocjonalną – mówi Magda Mołek.

W rozmowie z Kasią Burzyńską-Sychowicz dla portalu "Baby by Ann" Magda zdradziła, że po porodach czuła się wyczerpana i musiało minąć trochę czasu, zanim doszła do siebie. Na szczęście w kryzysowych sytuacjach mogła liczyć na wsparcie rodziców:

Stres, nieprzespane noce, cesarskie cięcie, karmienie piersią, to wszystko było za dużym obciążeniem dla mojego organizmu. Musiały minąć kolejne długie miesiące, zanim zaczęłam stawać na nogi. Bardzo nam wtedy pomogli nasi rodzice. Moja teściowa, mimo wymagającej pracy zawodowej, spędzała z Heniem mnóstwo czasu. Mąż, dziadek, babcie, to był krąg wsparcia. Niezbędny, kiedy w rodzinie pojawia się noworodek - wyznała dziennikarka.

Kobiety dziękują Magdzie, że miała odwagę powiedzieć, jak naprawdę wygląda życie młodych mam.

Od kilku sezonów nosimy głównie dopasowane spodnie rurki. Jednak w tym roku notujemy wielki powrót... dzwonów! Jakie są najmodniejsze dzwony w tym sezonie i jak je nosimy? Zobaczcie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów