Magda Gessler wspomina bolesne chwile. "Przeżyłam śmierć własnego dziecka"

Magda Gessler zadumana w chustce na głowie
Fotografia: DZIENNIK LODZKI/Polska Press/East News

Magda Gessler przeżyła ciężkie chwile w swoim życiu. W związku ze strajkiem kobiet, przyznała, że sama straciła dziecko.

Od kilku dni w Polsce trwają protesty przeciwko wyrokowi Trybunały Konstytucyjnego ws. kompromisu aborcyjnego. Kobiety nie zgadzają się na to, żeby aborcja ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu była niedopuszczalna. Również wiele gwiazd popiera te protesty, jednocześnie przytaczając własne historie lub opowieści kobiet, które straciły swoje dzieci. Jedną z takich osób jest Magda Gessler, która w najnowszym wywiadzie dla portalu Ofeminin.pl wróciła do bolesnych chwil ze swojego życia.

Zobacz także: Agata i Kinga Duda zabrały głos ws. aborcji. Tego nikt się nie spodziewał!

Magda Gessler straciła dziecko. Opowiada o tym, wspierając kobiety

Magda Gessler od początku otwarcie wspiera strajk kobiet i wszystkich, którzy walczą o swoje prawa.

Teraz postanowiła przytoczyć historię z własnego życia. Okazuje się, że Magda Gessler straciła dziecko.

Przeżyłam śmierć własnego dziecka. Coś, czego żadna matka nie zapomina i co zmienia ją na zawsze. Mieszkałam w Madrycie. To była moja druga ciąża. Wtedy byłam już matką Tadeusza. Niestety w szóstym miesiącu zaczęła się akcja porodowa. To były bardzo trudne momenty, ponieważ dokładnie zdawałam sobie sprawę z zaistniałego zagrożenia - powiedziała Magda Gessler w rozmowie z Ofeminin.pl. 

Restauratorka tym samym zdecydowała się podkreślić, że to kobieta powinna decydować o tym, czy urodzi dziecko w takich sytuacjach. 

Tylko i wyłącznie matka może podjąć decyzję odnośnie ciąży, a inni nie powinni tego oceniać. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi również jej życie - tej, która często ma też jeszcze inne dzieci, które może osierocić - dodała Gessler. 

Tym samym Magda wsparła kobiety, które walczą o swoje prawa. A wy strajkujecie? Co sądzicie na temat aborcji?

Zobacz także: Gwiazdy komentują wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. "Kobieta w Polsce 2020 niewolnicą" 

Magda Gessler to jedna z najpopularniejszych gwiazd w Polsce! Zobacz, jaką metamorfozę przeszła przez lata. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów