Gessler rozdawała dzieciom lody o smaku alkoholu? Jest komentarz restauratorki

Marianna Bereza 11.06.2019
Magda Gessler
Fotografia: Bartosz KRUPA/East News

Gwiazda odpowiedziała na zarzuty.

Magda Gessler żadnej pracy się nie boi. Właścicielka restauracji i gospodyni "Kuchennych rewolucji" tym razem postanowiła stworzyć autorskie lody. Nowy pomysł gwiazda zaprezentowała Polakom na początku czerwca. A ci zaczęli narzekać na ceny.

Marka Ice Queen wzorowana jest na recepturze prababci słynnej restauratorki. Ta spędziła pół życia na włoskiej Sardynii.

Z okazji Dnia Dziecka Gessler zorganizowała promocję na placu Europejskim w Warszawie. Zarówno dorośli, jak i najmłodsi mogli spróbować przysmaków m.in. o smaku Prosecco, Campari czy innych popularnych alkoholi.

W mediach wybuchła wrzawa. W sieci pojawiły się głosy, jakoby lodowe desery Gessler "naruszały zasadę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi".

Zobacz także: Lody tajskie to absolutny hit lata! Co to takiego i gdzie kupić lody rolki?

"Fakt" poprosił o komentarz Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wprowadzanie smaku alkoholu do diety dzieci, jeszcze poprzez podawanie pozytywnie im kojarzących się lodów, to przygotowanie gruntu pod sięganie po alkohol w przyszłości - oświadczyła Katarzyna Łukomska, pełniąca obowiązki dyrektora PARPA.

Afera wokół lodów Gessler. Restauratorka się tłumaczy

A co na to pomysłodawczyni lodów? W rozmowie z "Plotkiem" Magda Gessler uspokaja rodziców i wyjaśnia proces przygotowania produktu.

Nie ma w tym nic kontrowersyjnego. Lody nie zawierają alkoholu. Są gotowane wcześniej, tak jak każda inna potrawa z dodatkiem alkoholu, który po obróbce całkowicie wyparowuje - stwierdziła restauratorka.

Zdaniem gwiazdy wrzawa wokół tematu alkoholu jest podsycana przez prasę.

Mamy bardzo odpowiedzialny i profesjonalny zespół i wszystko jest dokładnie dopracowywane, przygotowywane i sprawdzane. Afera, którą podsyca prasa, jest całkowicie bezpodstawna i liczę, że nikt w nią nie uwierzył. A lody są przepyszne. Polecam spróbować - zachwalała swój biznes.

Gessler opublikowała także oświadczenie ws. nieporozumienia na swoim profilu na Facebooku. 

Lody Ice Queen Magda Gessler o smakach napojów alkoholowych nie stanowią wyrobów akcyzowych stosownie do art. 30 ust. 9 pkt 6 oraz art. 32 ust. 4 pkt 3 lit. d. ustawy z dnia 06 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym – są zwolnione z opodatkowania podatkiem akcyzowym, ponieważ zawierają poniżej 5 litrów alkoholu etylowego na 100 kg lodów - napisała.

Próbowaliście już lodów Magdy Gessler?

Zobacz także: Magda Gessler pochwaliła się romantycznym zdjęciem sprzed 10 lat

Magda Gessler regularnie zamieszcza w sieci zdjęcia i posty. Restauratorka może w ten sposób zarabiać! Zobaczcie, które gwiazdy najlepiej zarabiają na Instagramie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów