Maciej Musiał na liście 30 wpływowych młodych gwiazd magazynu "Forbes"!

Magdalena Barszczak 13.02.2019
Maciej Musiał
Fotografia: Instagram.com/maciejmusial_official

Aktora uwzględniono w prestiżowym rankingu.

Wielki sukces Macieja Musiała! Polski aktor dzień po swoich 24. urodzinach został wyróżniony przez prestiżowy magazyn "Forbes" i znalazł się na liście najbardziej wpływowych młodych gwiazd w Europie. Kto jeszcze pojawił się w rankingu?

Musiał jest znany przede wszystkim z serialu "Rodzinka.pl" oraz roli Jaśka Meli w filmie "Mój biegun". Ostatnio aktor wystąpił w głośnej produkcji Netflixa "1983" w reżyserii Agnieszki Holland. To właśnie ta rola zapewniła mu przepustkę do międzynarodowej sławy. Dokonania Musiała zostały zauważone przez magazyn "Forbes", który uwzględnił go na liście 30 najbardziej wpływowych aktorów przed 30-stką, pochodzących z Europy. 

Musiał wśród młodych gwiazd na liście "Forbesa"!

Odtwórca roli Kajetana Skowrona w "1983" znalazł się na liście "30under30 Europe" w kategorii "rozrywka". W rankingu pojawił się obok takich gwiazd jak Lily James, znana z kinowej wersji "Kopciuszka", Daniel Radcliffe (filmowy Harry Potter), Tom Holland (znany z filmów Marvela), Joe Alwyn ("Faworyta") czy wokalista Mura Masa.

Wczoraj skończyłem 24 lata, a dziś dotarła do mnie informacja, że @forbes umieścił mnie na swojej liście 30under30 Europe w kategorii “entertainment” obok takich osobowości, jak Tom Holland czy Mura Masa - cieszył się aktor na Instagramie.

Musiał opisał historię związaną z produkcją Netflixa. To właśnie ten serial zapewnił mu to prestiżowe wyróżnienie. Warto przypomnieć, że aktor nie tylko w nim zagrał, ale również jest producentem "1983".

Mając 18 lat poleciałem pierwszy raz do Los Angeles, gdzie zderzyłem się ze ścianą hermetycznego środowiska filmowego. Wróciłem do Polski i pomyślałem - dobra, zrobię to sam. Razem z przyjacielem wpadliśmy na pomysł serialu, który wspólnie rozwijaliśmy. Ostatecznie wyprodukowaliśmy go i sprzedaliśmy Netflixowi. Cały proces trwał 4 lata i był pełen trudnych momentów. Słyszeliśmy w Polsce, że nic nie znaczymy, nic nie umiemy i że nie mamy szans. Dziś "1983" można oglądać w ponad 190 krajach na całym świecie - napisał.

24-latek chce, by jego sukces był inspiracją dla innych młodych ludzi.

Chciałbym, żeby historia tego projektu była przykładem dla młodych ludzi, że się da. Że warto się rozwijać, mieć marzenia, które są silnikiem naszych działań i o te marzenia walczyć. Że warto wyznaczać sobie cele i je realizować. Nie przejmować się brakiem wiary innych w naszą wizję ani niepowodzeniami, ale wyciągać z nich wnioski. A przede wszystkim, żeby wpuszczać w siebie tylko dobro i patrzeć w stronę światła. Bo tam, gdzie patrzymy - tam idziemy. A przy okazji kibicować innym w ich podróży - podsumował.

Maciejowi serdecznie gratulujemy sukcesu! Myślicie, że ma szansę na międzynarodową karierę?

Zobacz także: Maciej Musiał gratuluje ciąży Oldze Kalickiej! Fani "Rodzinki.pl" wyczuli spisek

Lubisz fantastykę? Spodobają ci się te seriale! Oto ranking najlepszych seriali kostiumowych, jakie obecnie są na srebrnym ekranie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów