Maciej Miecznikowski: „Miałem już sześć operacji. Było ze mną już bardzo źle”

Adrianna Kubiak 24.09.2019
Maciej Miecznikowski
Fotografia: Tadeuz Wypych/Reporter/East News

Wokalista przyznał się do operacji. Wokalista grupy „Leszcze” tracił słuch.

Maciej Miecznikowski w jednym z programów śniadaniowych opowiedział o problemach zdrowotnych, z jakimi zmagał się od dłuższego czasu. Wokalista cierpiał na przypadłość, która dotknęła m.in. Beethovena. Artysta jest już po sześciu operacjach.

Zobacz także: Małgorzata Socha w skąpej bieliźnie na basenie. "Wow, ale ciało!"

Maciej Miecznikowski tracił słuch

Maciej Miecznikowski będąc w programie „Pytanie na śniadanie”, opowiedział o swoich problemach zdrowotnych, przez które zmuszony był do odejścia z zespołu „Leszcze”. Artysta czas wolny poświęcił na leczenie. Jak przyznał, zdiagnozowana przypadłość stopniowej utraty słuchu wymagała aż sześciu operacji.

Było ze mną już bardzo źle. Po jednej stronie w ogóle nie słyszałem. Miałem już sześć operacji u pana profesora i dzięki temu rozmawiam, śpiewam, gram.

Choroba postępowała stopniowo. Sam Maciej nie był świadomy tego, co dzieje się z jego słuchem do czasu wizyty w sklepie muzycznym.

Ja miałem taką rzadką przypadłość, o czym uświadomił mi profesor, która postępuje bardzo wolno. W pewnym momencie, jak byłem w sklepie i czegoś słuchałem, mówię: ludzie, co Wy tu macie? Taki sklep i zepsute słuchawki po jednej stronie? I ten facet wziął i mówi, że dobrze jest. Aferę zrobiłem, wyszedłem na totalnego chama. Już nie wspomnę o tym, że wcześniej też musiałem wszystko sobie pogłaśniać.

W studiu „Pytanie na śniadanie” pojawił się też otolaryngolog, który zajmował się hospitalizacją wokalisty. Profesor Henryk Skarżyński krótko wyjaśnił powagę sytuacji.

Trafił do mnie w złym stanie. To była już zaawansowana choroba (...) Musieliśmy wszczepić dwa implanty tytanowe. W przypadku Maćka chodziło to o ucho środkowe.

Maciej jest już teraz w lepszym stanie. Artysta powrócił do zespołu, a dla widzów wygłosił żartobliwą przestrogę

Jeśli żona na co dzień przestaje krzyczeć, to proszę zgłosić się do otolaryngologa.

Zobacz także: Ania Wyszkoni pozuje na kultowej kanapie z „Szansy na sukces”. Fani: "Jakie nogi!"

Znasz wszystkie teksty kultowych piosenek? Sprawdź to!

Maryla Rodowicz
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy pamiętasz tekst kultowych polskich piosenek! Prawie każdy je śpiewał!

Maryla Rodowicz

1. Łzy "Agnieszka" - "Zakochani przy świetle księżyca nocami...."

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów