Maciej Dowbor zmienił nazwisko! Zrobił to w słusznej sprawie. Kobiety dziękują mu za ten gest

Malwina Wasilewska 29.10.2020
Maciej Dowbor
Fotografia: TRICOLORS/East News

Aktor solidaryzuje się z kobietami walczącymi o swoje prawa. Jego gest zaskoczył wszystkich!

Maciej Dowbor od samego początku wspiera kobiety protestujące przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Aktor oddał hołd strajkującym kobietom, zmieniając swoje nazwisko. Jego wpis na Instagramie wzbudził mnóstwo pozytywnych emocji.

Maciej Dowbor zmienił nazwisko

Maciej Dowbor i jego żona Joanna Koroniewska dziś są szczęśliwymi rodzicami, ale nie zawsze tak było. Niedawno aktorka zdradziła, że aż 6 razy poroniła. Gwiazda nie ukrywa, że dramatyczne chwile odbiły się na jej psychice. W związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji dokonywanej w przypadku wad płodu Joanna i Maciej postanowili dołączyć do protestujących kobiet.

Maciej zdecydował się na jeszcze jeden gest, który spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Mianowicie postanowił zmienić nazwisko, by wesprzeć Polki. Teraz nazywa się Maciej Dowbor Koroniewski. Aktor dodał wpis, który podbił serca protestujących kobiet:

Uwaga! Witam na nowym profilu. Są faceci, którzy dziś występują w expose i próbują kobiety zastraszyć. Są faceci, którzy dziś występują w expose i próbują kobiety zastraszać. Są też faceci, którzy szanują kobiety i je wspierają. Dlatego dziś z respektu dla mojej żony i innych Pań zmieniam nazwę swojego profilu - od teraz zapraszam na profil Maciej Dowbor Koroniewski. Panowie zachęcam was do tego - napisał.

Kobiety dziękują mu za wsparcie:

Uwielbiam! Brawo! Piękny gest! Piękne wsparcie!

Jesteś facetem z klasą, że świeczką takich szukać!

Super z pana mąż. Pani Joasia ma naprawdę szczęście. Aby inni mężczyźni z pana brali przykład.

Maciej wykazał się niezwykłą pomysłowością. Zgadzacie się z tym, że inni mężczyźni powinni wziąć z niego przykład?

Ten projekt robi furorę na całym świecie. Pozują tutaj gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami!       

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów