Ma 28 lat i dużo starsze ciało. Sara Geurts cierpi na rzadką chorobę

Magdalena Barszczak 30.05.2019
Ciemnowłosa młoda kobieta stoi tyłem na ulicy
Fotografia: Shutterstock

Dziwne schorzenie nie przeszkadza kobiecie spełniać marzeń o karierze w modelingu.

Kiedy patrzymy na jej zdjęcia, widzimy dojrzałą kobietę. Sara Geurts ma dopiero 28 lat. Skąd taka rozbieżność w metryce i wyglądzie? Odkąd skończyła 10 lat, Koreanka z Minneapolis cierpi na rzadką chorobę genetyczną.

Ma 28 lat, a wygląda jak 70-latka

Osoby z zespołem Ehlersa-Danlosa wyglądają na zacznie starsze, niż są w rzeczywistości. To rzadkie schorzenie objawia się nadmierną elastycznością skóry i stawów. Ciało przestaje produkować kolagen, jest bardziej podatne na urazy i skaleczenia, a rany bardzo długo się goją. W skrajnych przypadkach dochodzi do niepełnosprawności ruchowej. 

Życie z tą genetyczną chorobą nie należy do łatwych. Sara nie może nosić wszystkich ubrań - szorstki i twardy materiał mógłby jej wyrządzić krzywdę. 

Jeszcze kilka lat temu Koreanka wstydziła się tego, jak wygląda i ukrywała fałdy skóry pod obszernymi ubraniami. W dzieciństwie dzieci wytykały ją palcami. Bywały dni, że nie wychodziła z domu w obawie przed oceną ze strony rówieśników.

Dzisiaj Koreanka nie przypomina dawnej siebie. W rozmowie z "The Sun" wyznaje, że z czasem zaczęła traktować zmarszczki i obwisłą skórę jako coś niepowtarzalnego. Pomogła jej w tym fotografka Bri Berglund, która namówiła Sarę na sesję zdjęciową.

Dostrzegłam piękno w swoim ciele i już nie wstydzę pokazać się w bieliźnie. Bolą mnie stawy, a z biegiem lat choroba coraz bardziej mi dokucza. Moje ciało przedwcześnie się starzeje, ale kocham swoją obwisłą skórę i każdą zmarszczkę – powiedziała.

Na jej Instagramie można znaleźć wiele zdjęć w bikini. Dlaczego? Sara chce uświadomić innym kobietom z zespołem Ehlersa-Danlosa, że mimo swojej inności mogą być atrakcyjne.

Myślicie, że powinna pokazywać takie zdjęcia?

Zobacz także: Ma ciało 20-latki, a w metryce ponad dwa razy więcej. Blogerka podróżnicza podbija internet

Lubicie podróżować? Poznajcie najbardziej niezwykłe wyspy na świecie. Każda z nich ma oryginalną historię

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów