MET Gala 2020. Podano motyw i termin imprezy oraz zdradzono, kto ją poprowadzi. To międzynarodowe gwiazdy!

Roksana Orlicka 08.11.2019
Emma Stone
Fotografia: David Fisher/Rex Features/East News

Wiemy już, kiedy odbędzie się Met Gala 2020 oraz jaki będzie jej motyw przewodni. Co więcej, Emma Strone i Meryl Streep zostały współgospodarzami imprezy. Czego można się spodziewać?

Pojawiły się pierwsze informacje dotyczące Met Gala 2020. Poznaliśmy termin wydarzenia, szczegóły wystawy i dowiedzieliśmy się również, kto poprowadzi imprezę. Anna Wintour postawiła na prawdziwe gwiazdy i zaprosiła między innymi Emmę Stone i Meryl Streep. Kiedy obędzie się MET Gala 2020 i jaki będzie jej motyw przewodni?

Met Gala 2020: termin i motyw przewodni wydarzenia

Met Gala to jedno z najważniejszych wydarzeń związanych ze sztuką. To też jedna z ulubionych imprez hollywoodzkich gwiazd. Większość z nich starannie przygotowuje się do imprezy i stara się, by ich przebranie zwróciło uwagę mediów.

Przyszłoroczna Met Gala 2020 jest ponownie organizowana przez Annę Wintour, czyli naczelną amerykańskiego magazynu "Vogue" i wyrocznię mody. 

Met Gala 2020 odbędzie się 4 maja. Do tego czasu pozostało wiele miesięcy, ale już teraz wiadomo, jaką wystawę zobaczymy w The Metropolitan Museum of Art.

Poznaliśmy pierwsze szczegóły imprezy, która inauguruje wystawę w słynnym muzeum w Nowym Jorku. Jej motywem przewodnim będzie czas.

Przyszłoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem "O czasie: moda i trwanie".

To ponowne wyobrażenie o historii mody, która jest rozdrobniona, nieciągła i niejednorodna - mówi kurator wystawy Andrew Bolton.

Wystawa będzie opowiadać o ostatnim półtora wieku historii mody. "Narratorką" wystawy ma być Virginia Woolf. Na ekspozycji znajdą się cytaty z jej książek

Met Gala 2020: kto poprowadzi przyszłoroczną imprezę

Ujawniono również osoby, które poprowadzą Met Gala 2020. Gospodarzami zostali Meryl Steep, Emma Stone, Anna Wintour, Lin-Manuel Miranda i Nicolas Ghesquière.

Dla wszystkich wielbicieli sztuki - wystawę "O czasie: moda i trwanie" będzie można oglądać w Costume Institute od 7 maja do 7 września 2020 roku.

Zobacz także: "Zimna wojna" szybko zniknęła z Netflixa. Pojawiło się oficjalne oświadczenie. "Film trafił do nas za wcześnie" 

Śledzisz życie gwiazd? Sprawdź, z kim mógłbyś pójść na imprezę!

polskie aktorki
Rozwiąż quiz

Sprawdź, z którą polską aktorką powinieneś wybrać się na wspólną imprezę

polskie aktorki

1. Która forma imprezy podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów