Luke Perry miał nietypową ostatnią wolę. Do końca był wierny ekologii

Luke Perry uśmiechnięty w szarej koszuli
Fotografia: Wiese/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Luke Perry zmarł na udar mózgu w marcu. Teraz jego córka, Sophie, ogłosiła ostatnią wolę ojca. Okazuje się, że aktor nawet po śmierci chroni środowisko. Piękny gest!

Luke Perry zmarł w marcu 2019 roku. Aktor znany z "Beverly Hills 90210" i "Riverdale" nie zdołał dojść do siebie po rozległym udarze mózgu. Jego śmierć była bardzo przygnębiająca dla jego rodziny, przyjaciół oraz oczywiście fanów. Okazuje się, że za Perrym tęsknią również ekolodzy. Luke był znany z tego, że miał szczególne podejście do ochrony środowiska. Okazuje się, że został mu wierny nawet po śmierci. Jego ostatnia wola była właśnie z tym związana.

Zobacz także: Córka Luke'a Perry'ego zdążyła pożegnać się z ojcem! Opublikowała wzruszający wpis

Luke Perry i jego ostatnia wola

Luke Perry był entuzjastą nie tylko ekologii za życia, ale również eko-pochówku. Popularne obecnie są bio-urny - w nich, oprócz szczątków, znajdują się również ziemia oraz nasiona drzew. Wszystko po to, żeby w miejscu pochówku wyrosły piękne drzewa. Luke Perry postanowił jednak pójść jeszcze dalej.

Córka aktora napisała o jego ostatniej woli na swoim Instagramie. Zrobiła to w poście pod zdjęciem, na którym widnieją... grzyby.

W grudniu pojechałam do San Francisco z dwójką przyjaciół. Jeden z nich nigdy nie był w Kalifornii, więc poszliśmy pokazać mu Redwoods (park narodowy). Zrobiłam to zdjęcie, bo pomyślałam: "cholera, te grzyby są piękne". Teraz grzyby mają dla mnie zupełnie nowe znaczenie - napisała Sophie. 

Okazuje się, że Luke w ostatniej woli zaznaczył, że chce być pochowany w tzw. "mushroom burial suit". Jest to garnitur wykonany z grzybów. W jakim celu? Ma on na celu sprawienie, że ciało będzie łatwiej się rozkładało. Garnitur usunie z niego toksyny, przekształcając ludzkie ciało w naturalny kompost

Gdy tata odkrył tę możliwość, był tym bardziej podekscytowany niż kiedykolwiek widziałam. Został pochowany w tym garniturze, taka była jego ostatnia wola. To piękna rzecz dla naszej pięknej planety, chciałam się z wami tym podzielić - poinformowała córka aktora.

To z pewnością piękny gest ze strony Luke'a. Aktor do końca był wierny swoim ideałom.

Zobacz także: Luke Perry nie żyje. Gwiazdy seriali "Beverly Hills 90210" i "Riverdale" żegnają przyjaciela

Nie tylko Luke Perry. Oni odeszli od nas w pierwszej połowie 2019 roku. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów