Łukasz Jemioł wydał oficjalne oświadczenie ws. doniesień o zatrzymaniu

Maria Karolewska 08.10.2019
Łukasz Jemioł wydał oficjalne oświadczenie.
Fotografia: instagram.com @lukaszjemiol

Łukasz Jemioł wydał oświadczenie, w którym komentuje medialne doniesienia o zatrzymaniu. Projektant twierdzi, że nic takiego nie miało miejsca.

Łukasz Jemioł wystosował komentarz ws. doniesień o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy CBŚP i KAS. Dziś rano portal TVP Info podał, że w związku z zarzutami o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i oszustw podatkowych zostało zatrzymanych 10 osób - w tym znany projektant polskich gwiazd Łukasz J. Sam zainteresowany i jego menadżerka zaprzeczyli podanym przez portal informacjom.

Łukasz Jemioł wydał oficjalne oświadczenie

Jako pierwsza oświadczenie w sprawie wydała menadżerka Łukasza Jemioła. W rozmowie z "Plejadą" podkreśliła, że projektant składał zeznania jakiś czas temu, jednak nie został zatrzymany.

Łukasz Jemioł został poproszony o złożenie wyjaśnień w sprawie zlecenia reklamy jednej z firm internetowych kilka lat temu. Złożył stosowne wyjaśnienia, przedłożył dokumentację i został zwolniony. Z uwagi na pouczenie o tajemnicy śledztwa pozostałe informacje zostały objęte tajemnicą ustawowo chronioną. Łukasz Jemioł był incydentalnie klientem firmy zamieszanej, jak się obecnie okazało, w jakieś nieprawidłowości - podkreślała.

Medialne zamieszanie postanowił skomentować teraz sam projektant. W rozmowach z portalem "Pudelek" stwierdził, że jedzie jutro na targi do Barcelony, co potwierdziła także jego menadżerka. Zapewnia więc tym samym, że nie ma zakazu wyjazdu z kraju. Dodatkowo Łukasz Jemioł opublikował na swoim profilu na Instagramie oficjalne oświadczenie w sprawie.

W związku z ukazującymi się informacjami i spekulacjami na mój temat wyjaśniam, że nie zostałem w dniu dzisiejszym zatrzymany. Natomiast prawdą jest, że w ubiegłym tygodniu złożyłem stosowne wyjaśnienie w prokuraturze oraz udostępniłem wszelką dokumentację. Sprawa dotyczy dwóch firm, których działalność okazała się nierzetelna. Wszelkie kwestie skarbowe zostały wyjaśnione i załatwione, a obecnie jestem na etapie ostatecznego wyjaśnienia sprawy przez organy ścigania w celu ekskulpacji mojej osoby - wyjaśnia we wpisie projektant.

Fani w komentarzach wyrażają nadzieję, że sprawa szybko zostanie wyjaśniona.

Zobacz także: Znany projektant mody Łukasz J. zatrzymany. Menadżerka komentuje

Którą ikoną mody jesteś? Sprawdź w naszym quizie!

Marilyn Monroe
Rozwiąż quiz

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś

Marilyn Monroe

1. Który z tych kolorów włosów podoba ci się najbardziej?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów