Łukasz Jakóbiak stracił wiarygodność. Hejterzy coachingu odkopali film, w którym promuje nieznaną firmę kosmetyczną

Redakcja 23.03.2017
Łukasz Jakóbiak
Fotografia: YouTube.com

Celebryta będzie musiał ciężko pracować, aby odzyskać zaufanie swoich fanów.

Łukasz Jakóbiak stracił wiarygodność. Kiedy w 2012 założył kanał na YouTube.com - 20 m2 Łukasza, nic nie wskazywało na to, że skończy jako obiekt kpin i niechęci internautów. 

 

23 marca 2017 roku na fanpage’u "Zdelegalizować coaching i rozwój osobisty" udostępniono film "Łukasz Jakóbiak & Menadżerzy LR Health & Beauty", który pojawił się na YouTube.com 5 grudnia 2016 roku. Choć nagranie ma już 4 miesiące, dopiero teraz, na fali zniesmaczenia ostatnimi poczynaniami niegdyś YouTubera, teraz wizualizującego sobie sukces coacha, zyskuje coraz większą popularność. Około 21 marca Jakóbiak wyjechał do Indii na nagrania do programu "Azja Express", ale po powrocie prawdopodobnie jeszcze nas zaskoczy. Najlepiej czymś, co pomoże odbudować mu wiarygodność. 

W filmie, który został już usunięty z sieci, Łukasz Jakóbiak rozmawia ze Srebrnymi i Złotymi Managerami nieznanej firmy kosmetycznej. Pyta ich o zarobki, stabilność finansową, szczęście, atmosferę w pracy. Nie bez powodu zgodził się na promocję tej marki, bo wygląda na to, że to miejsce jest prawdziwą żyłą złota i wpisuje się ideologię coacha. Słyszymy, że pracownicy mogą zarabiać naprawdę wielkie pieniądze, jeździć mercedesem, korzystać z życia. To chyba jedyne miejsce, gdzie dbając o innych, rozwijamy naszą pozycję – wyjaśniają pracownicy magicznej firmy, których Łukasz Jakóbiak nazywa szczęśliwymi ludźmi. 

Brakuje ci odwagi? Żeby sięgnąć po swoje marzenia, rozwinąć pasje, rzucić etat, zbudować własny biznes? A co jeśli powiemy, że to jest właśnie Twój czas na zmianę? Poznaj 6 historii, które - inspirują, motywują i dodają energii do działania – czytamy w opisie filmu. Po zagranicznym sukcesie, Łukasz Jakóbiak może dopisać, złotymi zgłoskami, kolejne wielkie osiągnięcie. Tyle tym AmberGoldów, tych Amway'ów je**nych, a ludzie nadal w to wierzą, nadal się dają nabrać, a oszuści nadal są w stanie wciskać kit, że to jest uczciwy biznes – czytamy na "Zdelegalizować coaching i rozwój osobisty".

YouTube.com
Fotografia: YouTube.com
Łukasz Jakóbiak
Fotografia: YouTube.com

Jakóbiaka dobre złego początki

Pierwszy wizerunek Łukasza przemawiał do młodych mieszkańców wielkiego miasta. Zdeterminowany młodzieniec, który tak bardzo pragnął pracować w mediach, że posunął się do umieszczenia swojego CV na billboardzie umieszczonym w zasięgu wzorku Niny Terentiew. Kiedy nie dostał wymarzonej posady, nie poddał się i wykreował się na gwiazdę internetu. W swojej kawalerce przeprowadził wiele ciekawych rozmów, media przypisują mu wypromowanie jednego z najpopularniejszych dzisiaj zespołów The Dumplings.

Kariera Łukasza zaczęła iść w złym kierunku, kiedy w 2013 roku postanowił, że będzie zarabiał jako mówca motywacyjny. Na początku nie robił tego nachalnie, tak że nie wszyscy fani o tym wiedzieli. Kiedy w 2015 roku zaczął prowadzić wykłady na szeroką skalę i to za granicą, uwierzył w to, że jest w stanie osiągnąć wszystko. Jednak wtedy fani zaczęli dostrzegać w nim postać komiczną - boskiego coacha. Wisienką na torcie był facebookowy post z 14 lutego 2017 roku, w którym Jakóbiak pochwalił się tatuażem z jego wizerunkiem, który ponoć wykonała na łydce jedna z jego fanek. 

Później już było coraz gorzej. Na początku marca 2017 roku Łukasz oszukał fanów. Ogłosił, że dostał zaproszenie do programu Ellen DeGeneres. Wielu internautów szerze się ucieszyło. Niestety po kilku dniach okazało się, że Ellen była przebraną Beatą, a studio w Los Angeles mieściło się w Polsce. To podziałało na internautów jak płachta na byka, na domiar złego z polskiego Lukasa naśmiewali się amerykańscy YouTuberzy nazywając go stalkerem. Celebryta, bo już nie dziennikarz, stracił zaufanie i szacunek swoich odbiorców. Być może na zawsze.

Facebook
Fotografia: www.facebook.com/Zdelegalizować coaching i rozwój osobisty
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów