Ludzka twarz celebrytów. Gdyby nie byli sławni, wyglądaliby jak na tych zdjęciach

Mateusz Patyk 24.04.2017
Brad Pitt i Angelina Jolie
Fotografia: East News

Blichtr, drogie ubrania, operacje plastyczne i Photoshop potrafią czynić cuda. Co się jednak stanie, gdy tego zabraknie?

Czasem wścibskim fotoreporterom uda się skorzystać z rzadkiej okazji uwiecznienia chwili "niedyspozycji" u jakiejś gwiazdy. Zmęczenie połączone z brakiem makijażu na okładkach tabloidów każdy jest w stanie wyobrazić sobie bez problemu.

Ale nowojorski artysta i mistrz komputerowych obróbek grafiki Danny Evans postanowił sprawdzić, jak wyglądałyby osoby znane z pierwszych stron gazet, gdyby świat nigdy o nich nie usłyszał. W swoich pracach wymazał cały ich artystyczny dorobek i zostawił jedynie ludzki, pozbawiony sławy wirtualny wizerunek.

To była moja reakcja na szaleńczo przeretuszowane zdjęcia celebrytów, które są wszędzie - powiedział Evans cytowany przez portal Boredpanda.com.

Początki projektu sięgają jeszcze roku 2006. Jedną z pierwszych zmodyfikowanych fotografii była ta z Paris Hilton. Artysta po prostu umieścił jej twarz w zwykłym, niczym nie wyróżniającym się portrecie znalezionym w internetowych zasobach. W ten sposób powstała cała kolekcja "anonimowych" bohaterów bez personalnych trenerów, stylistów i dietetyków.

Zobacz prace Danny'ego Evansa

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów